Kosiarka akumulatorowa 43cm 40V 0140 SKIL 2x4,0Ah

 • Producent: SKIL
 • Kod producenta: GM1E0140BA
 • Dostępność: Jest w magazynie
 • szt.
 • Cena netto: 1 137,40 zł 1 399,00 zł

Kosiarka akumulatorowa 43cm model 0140 firmy SKIL
wyposażona w bezszczotkowy silnik prądu stałego 40V.


Firma SKIL w 2020 roku wprowadziła na rynek polski najnowszą linię elektronarzędzi sieciowych i akumulatorowych - SKIL RED Line.

SKIL RED Line to wysokiej jakości elektronarzędzia opracowane i wyprodukowane z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Posiadają bardzo długi, bo 3 letni okres gwarancji producenta, a na elektronarzędzia akumulatorowe wyposażone w najnowszej generacji, bezszczotkowy silnik prądu stałego BRUSHLESS, producent - firma SKIL udziela aż 5 lat gwarancji.

Dodatkowo na wszystkie akumulatory litowo-jonowe RED Line firma SKIL udziela 3 letniej gwarancji.

UWAGA !!!

Gwarancja udzielana jest na podstawie dowodu zakupu i nie jest wymagana jakakolwiek rejestracja na stronie producenta.


SKIL ENERGY PLATFORM 20V

Dowolne narzędzie. Dowolna praca. I tylko JEDEN AKUMULATOR.

To elastyczny system zasilania akumulatorowego elektronarzędzi firmy SKIL z linii RED Line.

Akumulatory oraz ładowarki zostały zaprojektowane w taki sposób aby działały we wszystkich elektronarzędziach akumulatorowych ENERGY PLATFORM 20V, które oferowane są w zestawach z akumulatorami jak i bez nich.

Pozwala to na bardzo swobodną rozbudowę posiadanych elektronarzędzi akumulatorowych w swoim warsztacie, a w ofercie oprócz typowych elektronarzędzi akumulatorowych firma SKIL oferuje bardzo szeroką gamę akumulatorowych elektronarzędzi ogrodowych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy posiadać 1 lub 2 akumulatory, 1 ładowarkę sieciową oraz szeroką gamę elektronarzędzi, która z roku na rok będzie rozwijana o kolejne coraz to ciekawsze propozycje firmy SKIL.


Kosiarka akumulatorowa model 0140 firmy SKIL z linii RED Line BRUSHLESS przeznaczona do koszenia i pielęgnacji trawników o powierzchni do 600m2.

W kosiarce został zamontowany najnowszej generacji bezszczotkowy silnik prądu stałego 40V firmy SKIL, dzięki któremu kosiarka jest idealnym urządzeniem do koszenia i pielęgnacji każdego typu trawnika. Dzięki zastosowaniu silnika o bardzo dużej mocy kosiarka gwarantuje maksymalną moc koszenia już przy niskiej prędkości obrotowej. Wyhamowanie noży powoduje automatyczne zwiększenie mocy silnika, a tym samym umożliwia cięcie wysokiej (nawet do 30cm), bądź wilgotnej trawy, z którą nie radzi sobie większość kosiarek elektrycznych.

Silnik bezszczotkowy jest szybszy, mocniejszy i ponad 10 razy trwalszy od porównywalnego silnika szczotkowego.

Bezszczotkowy silnik prądu stałego 40V BRUSHLESS firmy SKIL zapewnia bardzo wydajną i komfortową pracę, jest szybszy, mocniejszy i ponad 10 razy trwalszy od porównywalnego silnika szczotkowego.

Innowacyjny układ zasilania opracowany przez firmę SKIL (silnik zasilany jest 2 akumulatorami litowo-jonowymi 20V równocześnie), dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskano bardzo mocną i wysoce wydajną kosiarkę z wysokim moment obrotowym, który pozwala na koszenie i pielęgnację każdego rodzaju trawnika.

2 akumulatory litowo-jonowy 20V / 4,0Ah KEEP COOL SKIL to akumulatory nie posiadające efektu pamięci oraz efektu samoczynnego rozładowania, dodatkowo są odporne na nieregularne ładowanie (doładowywanie). Nawet po długim okresie nie używania są bardzo wydajne i zapewniają pełną gotowość do pracy. W każdej chwili można je doładowywać i nie ma obawy, że zostaną uszkodzone lub zostanie obniżona ich trwałość.

Diodowy wskaźnik stanu naładowania akumulatora to 4 zielone diody LED, dzięki którym użytkownik w każdej chwili może sprawdzić w jakim stopniu akumulator jest naładowany.

Technologia KEEP COOL zaprojektowana tak, aby jeszcze dokładniej zamknąć pojedyncze ogniwa akumulatora i jeszcze lepiej odprowadzać ich ciepło. Technologia ta pozwoliła uzyskać o 25% dłuższy czas pracy akumulatora na jednym cyklu ładowania oraz pozwoliła dwukrotnie zwiększyć jego okres eksploatacji.

Technologia ACTIVCELL – czyli elektroniczny system zarządzania energią akumulatora, dzięki któremu ogniwa akumulatora nadzoruje wbudowany układ procesorowy, który zabezpiecza akumulator oraz narzędzie przed wszelkimi uszkodzeniami.

Duża średnica koszenia wynosząca aż 43 cm zapewnia wydajne koszenie i mulczowanie dużej ilości trawy, a dzięki wysokiej sprawności zastosowanego silnika bezszczotkowego firmy SKIL pozwala na skoszenie max. 600m2 przy jednorazowym naładowaniu 2 akumulatorów będących w wyposażeniu kosiarki.

Innowacyjny GRZEBIEŃ TNĄCY - GRASS CUT gwarantuje precyzyjnie przyciętą trawę aż do samej krawędzi. Grzebień tnący, który jest zamontowany w obudowie kosiarki umożliwia idealne koszenie trawy wzdłuż rabat kwiatowych bez konieczności poprawiania oraz gwarantuje precyzyjnie przyciętą trawę np. przy samym murze czy ogrodzeniu.

Składany uchwyt główny z teleskopowymi prowadnicami zapewniają szybkie i łatwe składanie kosiarki i ułatwiają przechowywanie kosiarki wraz ze składanym koszem na trawę.

Lekka konstrukcja (zaledwie 17,3 kg z 2 akumulatorami) ułatwia prowadzenie kosiarki zwłaszcza w nierównym terenie, a w porównaniu z kosiarkami spalinowymi nie wymaga użycia zbyt dużej siły.

Centralna 6-stopniowa regulacja wysokości koszenia gwarantuje idealnie przyciętą trawę do zadanej wysokości. Wystarczy jeden ruch ręką by łatwo i wygodnie ustawić wysokość koszenia w jednej z 6 wybranych pozycji od 25 do 75mm. Duża, metalowa dźwignia do zmiany wysokości koszenia powoduje podniesienie zarówno przedniej jak i tylnej osi kosiarki, dzięki czemu wysokość koszenia jest bardzo dokładnie ustawiona.

Łatwa i szybka 3-stopniowa regulacja wysokości uchwytu głównego umożliwia dopasowanie wysokości kosiarki do wysokości użytkownika, gwarantując przy tym zachowanie prawidłowej postawy oraz zmniejszenie obciążenia ramion i kręgosłupa podczas koszenia.

Wbudowany wskaźnik napełnienia kosza na trawę informuje użytkownika, w którym momencie należy opróżnić kosz aby móc kontynuować dalsze koszenie.

Duży i ergonomiczny uchwyt transportowy zintegrowany w obudowie centralnej umożliwia wygodne przenoszenie kosiarki.

Specjalna przystawka do mulczowania w wyposażeniu seryjnym pozwala na szybkie przezbrojenie kosiarki z funkcji koszenia na funkcję mulczowania do naturalnego nawożenie trawnika.

Inteligentna i szybka ładowarka sterowana procesorem ze 120-minutowym czasem ładowania, wyłącza się automatycznie gdy akumulator jest w pełni naładowany, zapobiegając przegrzaniu zarówno akumulatora jak i samej ładowarki, dodatkowo kontroluje temperaturę ładowania i nie dopuszcza do ładowania przy zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze, wyposażona we wskaźnik ładowania (zielona dioda LED) i we wskaźnik uszkodzenia akumulatora (czerwona dioda LED).

Innowacyjny system EASY STORAGE firmy SKIL oszczędza miejsce i ułatwia przechowywanie narzędzi w domu czy garażu.

Każde narzędzie ogrodowe firmy SKIL zostało wyposażone w innowacyjny system EASY STORAGE oszczędzający miejsce i ułatwiający przechowywania narzędzi w domu czy garażu.

Kosiarka akumulatorowa 0140 firmy SKIL posiada specjalnie skonstruowaną obudowę, która w połączeniu ze składanymi, teleskopowymi uchwytami i składanym koszem na trawę pozwala zachować porządek i zaoszczędzić dużo miejsca podczas przechowywania narzędzia.

 • Typ akumulatora litowo-jonowy KEEP COOL SKIL
 • Napięcie zasilania 40 V Max (36 V)
 • Napięcie akumulatora 20 V Max (18 V)
 • Pojemność akumulatora 4,0 Ah (2 akumulatory w zestawie)
 • Wydajność koszenia do 600 m2 przy jednorazowym ładowaniu 2 akumulatorów
 • Maksymalna szerokość koszenia 43 cm
 • Wysokość koszenia od 25 do 75 mm (6-stopniowa regulacja centralna)
 • Pojemność zbiornika na trawę 50 litrów
 • Czas ładowania akumulatora od 100 do 120 minut
 • Hartowany i oszlifowany stalowy nóż tnący
 • Innowacyjny grzebień tnący GRASS GUIDE (2 boczne grzebienie)
 • System zabezpieczenia silnika przed przeciążeniem
 • Bezszczotkowy silnik prądu stałego SKIL BRUSHLESS
 • Zintegrowane w obudowie uchwyty do przenoszenia
 • Ciężar urządzenia 16,8 kg (z 2 akumulatorami 2,0Ah lub 2,5Ah)
 • Ciężar urządzenia 17,3 kg (z 2 akumulatorami 4,0Ah lub 5,0Ah)
 • Diodowy wskaźnik stanu naładowania akumulatora
 • Technologia KEEP COOL (system chłodzenia ogniw)
 • Technologia ACTIVCELL (system zarządzania energią)
 • SKIL ENERGY PLATFORM - elastyczny system akumulatorów litowo-jonowych i ładowarek sieciowych do akumulatorów.
 • Kosiarkę akumulatorową 0140 SKIL
 • 2 akumulatory 20V Max 4,0Ah KEEP COOL SKIL
 • Cyfrową ładowarkę 3122 CHARGER SKIL
 • Kosz na skoszoną trawę
 • Przystawkę do mulczowania
 • Klucz startowy do stacyjki
 • Klucz do demontażu noża tnącego
 • Instrukcję obsługi w języku polskim