Dalmierz laserowy ZAMO 3 SET BOSCH + 3 adaptery

 • Producent: BOSCH ZIELONY
 • Kod producenta: 0603672703
 • Dostępność: Jest w magazynie
 • szt.
 • Cena netto: 308,13 zł 379,00 zł

Dalmierz laserowy Zamo 3 SET BOSCH
w zestawie z 3 specjalnymi adapterami pomiarowymi.


Szybkie i łatwe pomiary długości.

Duży zakres pomiarowy i wysoka precyzja pomiaru.

Dalmierz laserowy firmy BOSCH model Zamo przeznaczony jest do szybkich, łatwych i dokładnych pomiarów przy pomocy promienia laserowego. Za naciśnięciem przycisku mierzy długość, a wynik pomiaru ukazuje się na dużym, ciekłokrystalicznym wyświetlaczu dalmierza.

Dalmierz Zamo wykonuje pomiary z wysoką precyzją: na dystansie do 20 metrów mierzy z dokładnością +/- 3,0mm.

Ciągły pomiar długości.

Dalmierz Zamo posiada funkcję ciągłego pomiaru długości. Podczas pomiaru ciągłego urządzenie pomiarowe można przybliżyć względem celu, przy czym aktualna wartość pomiarowa aktualizowana jest co ok 0,5 sekundy w dolnym pasku wyświetlacza, a wskazanie graficzne włączonego promienia laserowego miga na wyświetlaczu.

Szybkie i łatwe pomiary powierzchni.

Dalmierz Zamo został również wyposażony w funkcję wykonywania szybkich pomiarów powierzchni. Wystarczy wykonać dwa pomiary długości (długość i szerokość) i dwukrotne wciśnięcie przycisku włącznika spowoduje szybkie obliczenie zmierzonej powierzchni, a na wyświetlaczu pojawi się wynik i ikonka powierzchni, ponowne dwukrotne wciśnięcie przycisku spowoduje powrót do dwóch ostatnich wskazanych wartości pomiarowych.

Bardzo mały i odporny na uszkodzenia.

Dalmierz laserowy Zamo jest tak mały, że z powodzeniem zmieści się w kieszeni koszuli, czy spodni, dzięki czemu przyrząd zawsze może znajdować się pod ręką. Miękkie powierzchnie chwytowe typu Softgrip sprawiają, że dalmierz nie tylko doskonale leży w dłoni, ale także chronią go przed uszkodzeniem w wyniku upadku na twardą powierzchnię. Konstrukcja dalmierza sprawia, że jest on odporny na uszkodzenia nawet przy upadku na beton z wysokości 1 metra, a wysoka ochrona przed pyłem i wilgocią sprawia, że może być wykorzystywany również w ciężkich warunkach budowlanych.

Prosta i instynktowna obsługa.

Dalmierz laserowy Zamo został wyposażony tylko w jeden przycisk, dzięki któremu możemy włączyć, bądź wyłączyć dalmierz oraz dokonać pomiaru, a zrozumiałe symbole graficzne wyświetlane na wyświetlaczu gwarantują prostotę obsługi.

Dwuwierszowy wyświetlacz z funkcją podświetlenia.

Dalmierz laserowy Zamo posiada 2-wierszowy ciekłokrystaliczny wyświetlacz, na którym wyświetlane są najbardziej przydatne informacje takie jak: aktualna wartość pomiarowa, poprzednia wartość pomiarowa, pomiar długości, ciągły pomiar długości, włączenie lasera, informacja o błędnym pomiarze, niski poziom naładowania baterii oraz zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura pracy i informacja o zamontowanym adapterze pomiarowym.

Dalmierz Zamo został również wyposażony w funkcję podświetlenia wyświetlacza w kolorze białym, co w dużym stopniu ułatwia wykonywanie pomiarów w miejscach zaciemnionych.

Długi czas pracy na jednym komplecie baterii.

Dalmierz laserowy Zamo zasilany jest dwoma bateriami R3 1,5V, które pozwalają na 5 godzin ciągłej pracy co przekłada się na wykonanie ponad 5000 pomiarów.


Adapter - TAŚMA POMIAROWA.

ADAPTER ZNAJDUJE SIĘ W WYPOSAŻENIU.

Adapter służy do wykonywania pomiarów za pomocą taśmy mierniczej. Po zamontowaniu adaptera i włączeniu dalmierza rozpoczyna się ciągły pomiar długości za pomocą taśmy. Długość taśmy wynosi 1,5 metra i taką można zmierzyć maksymalną długość.

Taśma pozwala wykonać wiele różnych skomplikowanych pomiarów, np. obwód przedmiotów okrągłych, szerokość, długość czy wysokość  przedmiotów nie przekraczających 1,5 metra i wiele innych.

Adapter można również wykorzystać do pomiaru powierzchni mierzonych przedmiotów.


Adapter - KOŁO POMIAROWE.

ADAPTER ZNAJDUJE SIĘ W WYPOSAŻENIU.

Adapter służy do wykonywania pomiarów za pomocą koła pomiarowego. Po zamontowaniu adaptera i włączeniu dalmierza rozpoczyna się ciągły pomiar długości za pomocą koła. Aktualna wartość pomiarowa wyświetlana jest w dolnym wierszu wyświetlacza.

Podczas pomiaru ciągłego, koło można przesuwać do przodu lub do tyłu. Niezależnie od kierunku przesuwu wartości pomiarowe są dodatnie. Przy zmianie kierunku podczas pomiaru, wartość zmniejsza się aż do osiągnięcia punktu zerowego.

Po przejechaniu punktu zerowego na wyświetlaczu ponownie pojawi się wartość dodatnia. Aktualna wartość pomiarowa wyświetlana jest w dolnym wierszu wyświetlacza. Pomiar jest zakończony w momencie zatrzymania koła, a na wyświetlaczu ukazywana jest aktualna wartość pomiarowa.

Maksymalna zmierzona długość za pomocą koła pomiarowego wynosi 20 metrów (czyli maksymalny zakres pomiarowy dalmierza).

Koło pozwala wykonać wiele różnych skomplikowanych pomiarów, np. obwód przedmiotów okrągłych, szerokość, długość czy wysokość  przedmiotów o regularnych i nieregularnych kształtach.

Adapter można również wykorzystać do pomiaru powierzchni mierzonych przedmiotów.


Adapter - POZIOMICA LASEROWA.

ADAPTER ZNAJDUJE SIĘ W WYPOSAŻENIU.

Adapter służy do wyświetlania (rzutowania) poziomej lub pionowej linii laserowej na różnego rodzaju powierzchniach, np. na ścianie.

Do ustawienia poziomu czy pionu służą dwie bardzo dokładne wbudowane libelki poziomicy. W celu precyzyjnego wyregulowania linii laserowej można głowicę adaptera obrócić o +/- 10 stopni wokół linii laserowej.

Długość linii laserowej wyświetlanej (rzutowanej) na powierzchni ściany wynosi minimum 1 metr przy założeniu, że dalmierz znajduje się w odległości 2 metrów od ściany, natomiast przy takim ustawieniu dalmierza średnica (szerokość) linii laserowej będzie wynosić ok. 2 mm.

Dokładność pomiarowa adaptera wynosi +/- 1mm/m.

 • Zakres pomiarowy od 0,15 do 20 m
 • Dokładność pomiarowa +/- 3,0 mm
 • Najmniejsze wskazanie pomiaru na wyświetlaczu 1,0 mm
 • Czas pomiaru (typowy) 0,5 sekundy
 • Czas pomiaru (maksymalny) 4,15 sekundy
 • Typ lasera 635 nm, < 1 mW
 • Klasa lasera 2
 • Automatyczny wyłącznik dalmierza po 5 minutach bezczynności
 • Zasilanie 2 x bateria R3 (AAA)
 • Ciężar urządzenia 0,090 kg
 • Wymiary urządzenia 105 x 38 x 22 mm
 • Dalmierz laserowy
 • Adapter - taśma pomiarowa
 • Adapter - koło pomiarowe
 • Adapter - poziomica laserowa
 • Komplet baterii zasilających
 • Instrukcję obsługi w języku polskim
 • Kartę gwarancyjną