Precyzyjne lasery budowlane BOSCH

 

Lasery budowlane Bosch to innowacyjne i zaawansowane technologicznie urządzenia pomiarowe, które cieszą się stale rosnącą popularnością. Stanowią nieocenioną pomoc podczas wszelakich prac konstrukcyjnych, a wśród ich największych zalet wyróżnić można m.in. prostą i intuicyjną obsługę, a przede wszystkim – precyzję pomiaru. W artykule wymieniamy rodzaje laserów budowlanych Bosch, a także opisujemy ich specyfikację.

Lasery krzyżowe i liniowe Bosch

Lasery krzyżowe Bosch emitują poziomą i pionową wiązkę, które przecinają się pod kątem prostym. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do wznoszenia ścian, układania płytek, montowania paneli ściennych czy podwieszanych sufitów, a nawet schodów i balustrad. Świetnie sprawdzają się także podczas wszelakich prac na zewnątrz obiektów, jak np. poziomowanie fundamentów. Ponadto lasery krzyżowe Bosch wskazują nie tylko poziomy i piony, lecz także odległości, kąty oraz przechyły. Wiązki laserowe występują w dwóch kolorach: zielonym i czerwonym – pierwszy z nich jest dobrze widoczny w jasnych pomieszczeniach oraz na zewnątrz. W zależności od modelu oraz zastosowania, liczba wiązek laserowych może być większa.

Lasery liniowe z kolei wyznaczają jedną, najczęściej poziomą, linię. Najbardziej rozbudowane urządzenia to lasery krzyżowe 360˚, będące laserami płaszczyznowymi, którego linie obejmują jednocześnie wszystkie ściany pomieszczenia. Wybór konkretnego urządzenia uwarunkowany jest więc najczęściej wielkością pomieszczeń, w których będzie ono wykorzystywane. Poszczególne modele różnią się od siebie rodzajem zasilania - wyróżnia się lasery zasilane na baterie paluszki lub baterie 12v Bosch.

Odbiorniki laserowe Bosch

Odbiorniki laserowe Bosch to urządzenia, które najczęściej stosowane są podczas prac wykonywanych w nasłonecznionych pomieszczeniach lub na dworze. Ich działanie polega na precyzyjnym wyznaczaniu przebiegu linii. Ponadto zasięg wiązek w laserach budowlanych najczęściej oscyluje w granicy 30m, jednak dzięki wykorzystaniu odbiorników laserowych Bosch można wydłużyć go nawet do 80m. Są przystosowane do pracy zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzu. Wykonane są z materiałów odpornych na kurz i pył oraz są wyposażone w uniwersalne uchwyty, które umożliwiają swobodne zamocowanie ich do łat mierniczych.