Dalmierz laserowy PLR 50 C BOSCH

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: BOSCH NIEBIESKI
  • Kod producenta: 0603672221
  • Dostępność: Jest w magazynie
    Czas realizacji: Od 24 do 48 godzin
  • szt.
  • Cena netto: 324,39 zł 399,00 zł

Opis


Dalmierz laserowy PLR 50 C BOSCH z funkcją poziomnicy cyfrowej i funkcją kątomierza, z kolorowym wyświetlaczem LCD i modułem Bluetooth oraz z dotykowym ekranem sterowania.


Charakterystyka produktu


Duży ekran dotykowy z funkcją pomocy. Dalmierz firmy BOSCH model PLR 50 C to pierwszy dalmierz laserowy na rynku wyposażony w ekran dotykowy z funkcją pomocy. Wszystkie pomiary oraz wybrane funkcje, czy ustawienia są wybierane przy pomocy ekranu dotykowego co sprawia, że obsługa dalmierza jest bardzo prosta i intuicyjna, a wbudowana aplikacja pomocy pozwala na poznanie szczegółów obsługi bez konieczności korzystania z dołączonej do dalmierza drukowanej instrukcji obsługi.

Kolorowy, a przy tym bardzo czytelny wyświetlacz LCD 1,7". Dalmierz firmy BOSCH model PLR 50 C to pierwszy dalmierz laserowy na rynku wyposażony w kolorowy, a przy tym bardzo czytelny wyświetlacz LCD w rozmiarze 1,7". Wszystkie pomiary oraz wybrane funkcje, czy ustawienia są wyświetlane w bardzo przejrzysty sposób co sprawia, że obsługa dalmierza jest bardzo prosta i intuicyjna.

Wbudowany moduł Bluetooth. Moduł Bluetooth pozwala na radiową (bezprzewodową) transmisję danych do określonego urządzenia przenośnego, np. do smartfona, tableta, czy laptopa, zaopatrzonego w interfejs Bluetooth. Aby w pełni wykorzystać zakres funkcji dalmierza połączonego z przenośnym urządzeniem użytkownicy mają do dyspozycji opracowaną przez firmę BOSCH  darmową aplikację, którą można pobrać na stronie www.bosch.pl.

Szybkie i łatwe pomiary. Szeroki zakres pomiarowy i bardzo wysoka precyzja pomiaru. Dalmierz firmy BOSCH model PLR 50 C przeznaczony do szybkich, łatwych i co ważne, bardzo dokładnych pomiarów przy pomocy promienia laserowego. Za naciśnięciem przycisku mierzy długości, powierzchnie i kubatury, a wynik pomiaru ukazuje się na dużym, ciekłokrystalicznym wyświetlaczu dalmierza. Dalmierz PLR 50 C to jedyny dalmierz na rynku, dzięki któremu możemy dokonać pomiaru w zakresie od 5 centymetrów do 50 metrów (od 0,05 m do 50 m). Dalmierz PLR 50 C wykonuje pomiary z absolutną precyzją: na dystansie do 50 metrów mierzy długości z dokładności +/- 2,0mm. Wystarczy skierować promień lasera na punkt końcowy pomiaru, a jeśli po długości użytkownik zmierzy dodatkowo szerokość, wówczas urządzenie automatycznie obliczy powierzchnię pomieszczenia. Przy dodatkowym pomiarze wysokości, na wyświetlaczu pojawi się obliczona kubatura pomieszczenia.

Bardzo mały i odporny na uszkodzenia. Dalmierz laserowy PLR 50 C jest tak mały, że z powodzeniem zmieści się w kieszeni koszuli, czy spodni, a zawarte w wyposażeniu etui z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału można przypiąć do paska, dzięki czemu przyrząd zawsze znajduje się pod ręką. Miękkie powierzchnie chwytowe typu Softgrip sprawiają, że dalmierz nie tylko doskonale leży w dłoni, ale także chronią go przed uszkodzeniem w chwili upadku na twardą powierzchnię. Konstrukcja dalmierza sprawia, że jest on odporny na uszkodzenia nawet przy upadku na beton z wysokości 1 metra, a wysoka ochrona przed pyłem i wilgocią (IP 54) sprawia, że może być wykorzystywany w ciężkich warunkach budowlanych.

Prosta i instynktowna obsługa. Przy pomocy dalmierza PLR 50 C można szybko wykonać nawet do 95% wszystkich pomiarów odległości. Zrozumiałe symbole graficzne gwarantują prostą obsługę: użytkownik decyduje, czy ma zamiar mierzyć długość, powierzchnię czy kubaturę, a PLR 50 C w ciągu paru sekund wykonuje pomiar, wykorzystując do tego zaawansowaną technikę laserową.

Pomiar ciągły długości oraz funkcja Minimum/Maksimum. Dalmierz laserowy PLR 50 C posiada przełącznik pomiędzy zwykłym pomiarem długości, a pomiarem ciągłym. Pomiar ciągły wykorzystywany jest w celu precyzyjnego ustalenia pomiarów, dalmierz dodatkowo posiada funkcję Minimum/Maksimum, dzięki której szybko i łatwo można wytyczyć najkrótszą i najdłuższą odległość.


NOWOŚĆ – 5 zupełnie nowych funkcji. Dalmierz laserowy PLR 50 C posiada bardzo szeroki zakres funkcji matematycznych, oprócz standardowych funkcji takich jak: jednorazowy pomiar długości, ciągły pomiar długości, pomiar powierzchni, pomiar kubatury i pomiar wysokości budynku (pojedyncze twierdzenie Pitagorasa) posiada 5 zupełnie nowych funkcji:
1. Podwójne twierdzenie Pitagorasa – do komfortowych pomiarów oraz pośrednie obliczania wysokości (np. budynku) w miejscach trudno dostępnych
2. Podwójne łączone twierdzenie Pitagorasa – do pomiaru wysokości częściowych, (np. pomiar odległości między oknami między 1, a 2 piętrem budynku – pomiar wykonujemy stojąc przed budynkiem)
3. Funkcja pomiaru trapezowego – wykorzystywane np. do pomiaru pochylenia dachu
4. Funkcja timera (samowyzwalacza) – dzięki której możemy ustawić czas opóźnienia pomiaru od 1 do 60 sekund
5. Funkcja tyczenia – do zaznaczania powtarzających się odległości.

NOWOŚĆ – pomiar kąta nachylenia. Dalmierz laserowy, poziomnica cyfrowa i kątomierz cyfrowy = w jednym urządzeniu. Dalmierz PLR 50 C to jedyny dalmierz na rynku, który został wyposażony w specjalny czujnik nachylenia 360°, dzięki któremu użytkownik ma możliwość jednym urządzeniem wykonanie dodatkowych pomiarów takich jak:
- wyznaczenie poziomu
- wyznaczenie pionu
- wyznaczenie dowolnego kąta nachylenia w zakresie od 0° do 360°
- wyznaczenie wszelkiego rodzaju spadków i pochyłości

Szybkie obliczanie całkowitej powierzchni ścian. Dalmierz laserowy PLR 50 C posiada bardzo unikalną funkcję umożliwiającą łatwy pomiar wielu powierzchni o tej samej wysokości. Wystarczy tylko raz zmierzyć wysokość pomieszczenia, następnie należy zmierzyć długość wszystkich ścian, a dalmierz PLR 50 C automatycznie policzy i poda sumaryczną powierzchnię ścian w pomieszczeniu. Funkcja ta jest bardzo przydatna takim fachowcom jak: glazurnicy, malarze, stolarze, szklarze, dekoratorzy wnętrz, tapeciarze, tynkarze, kosztorysanci, czy nadzorcy budowlani.

Sygnał dźwiękowy oraz funkcja podświetlenia i obracania wyświetlacza. Dalmierz laserowy PLR 50 C został wyposażony w specjalny sygnał dźwiękowy, który potwierdza każdą wykonaną operację. Dodatkowo użytkownik ma możliwość włączenia i wyłączenia sygnału dźwiękowego w dowolnym momencie. Dalmierz laserowy PLR 50 C posiada duży, ciekłokrystaliczny wyświetlacz wyposażony w funkcję podświetlenia w kolorze białym, co w dużym stopniu ułatwia wykonywanie pomiarów w miejscach zaciemnionych. Dodatkowo posiada funkcję automatycznego obracania wskazań na wyświetlaczu, wystarczy obrócić dalmierz o 90°, a wszystkie informacje wyświetlane na wyświetlaczu automatycznie zostaną obrócone.

Szeroki zakres wbudowanych funkcji matematycznych oraz funkcja pamięci. Podczas wykonywania pomiarów dalmierzowi PLR 50 C nie przeszkadzają nawet obiekty obce na linii pomiaru: funkcja pośredniego pomiaru długości pozwala użytkownikowi zmierzyć długość odcinka przy pomocy twierdzenia Pitagorasa, zaś funkcja dodawania pomiarów umożliwia rozszerzenie zakresu pomiarowego do 10000 metrów (10 kilometrów). Dzięki wbudowanej funkcji pamięci dalmierz pozwala na dodawanie i odejmowanie pomiarów oraz zapisanie i odczytanie wyników z pamięci. Zapisane wyniki pomiarów pozostaję w pamięci nawet po wyłączeniu dalmierza, usunięcie ich odbywa się tylko wtedy gdy chce tego użytkownik (poprzez wciśnięcie przycisku Clear).

Wybór płaszczyzny odniesienia – 3 punkty odniesienia. Przed rozpoczęciem pomiaru użytkownik ma możliwość wyboru odpowiedniej płaszczyzny odniesienia dla pomiaru. Może być nim przednia lub tylna krawędź dalmierza oraz pomiar do odchylonej płyty oporowej (np. do pomiarów z narożnika). Dalmierz automatycznie uwzględnia wybraną płaszczyznę odniesienia w dokonywanym pomiarze.

Długi czas pracy na jednym komplecie baterii. Dalmierz laserowy PLR 50 C zasilany jest trzema bateriami R3 1,5V (AAA), które pozwalają wykonać ponad 10.000 pojedynczych pomiarów lub ponad 2,5 godziny pomiaru ciągłego.

Najbardziej przydatny osprzęt dodatkowy w wyposażeniu. Wraz z dalmierzem laserowym PLR 50 C oferowanym na tej aukcji znajdują się:
- opaska na przegub dłoni
- pokrowiec ochronny wykonany z trwałej i odpornej na uszkodzenia tkaniny
- komplet baterii zasilających - 3 x bateria R3 (AAA)


Parametry techniczne


Zakres pomiarowy: od 0,05 do 50 m
Dokładność pomiarowa typowa: +/- 2,0 mm
Najmniejsze wskazanie pomiaru na wyświetlaczu: 0,1 mm
Zakres pomiaru nachylenia kąta: od 0° do 360° (4 x 90°)
Dokładność pomiarowa kąta nachylenia: 0,2°
Najmniejsze wskazanie nachylenia kąta na wyświetlaczu: 0,1°
Czas pomiaru: od 0,5 do 4,0 sekund
Typ lasera: 635 nm, < 1 mW
Klasa lasera: 2
Stopień ochrony przed pyłem i wodą: IP 54
Automatyczny wyłącznik wiązki lasera: po 20 sekundach bezczynności
Automatyczny wyłącznik dalmierza: po 5 minutach bezczynności
Zasilanie: 3 x bateria R3 (AAA)
Ciężar urządzenia: 0,130 kg
Wymiary urządzenia: 115 x 50 x 23 mm


Dostawa zawiera


- Dalmierz laserowy
- Pokrowiec ochronny 
- Opaska na przegub dłoni
- Komplet baterii zasilających
- Instrukcję w języku polskim 
- Kartę gwarancyjną 
- Dokument zakupu (FAKTURA VAT), bez którego gwarancja jest nieważna !!!


3 LATA GWARANCJI !!!


Na wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii zielonej firmy BOSCH, 
przy rejestracji pod adresem www.bosch-pt.com/warranty 
w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.