Brzeszczot do metalu S 1127 BEF BOSCH

  • Producent: BOSCH
  • Kod producenta: 2608657524-1
  • Dostępność: Jest w magazynie
    Czas realizacji: Od 24 do 48 godzin
  • szt.
  • Cena netto: 14,63 zł 18,00 zł

Opis


Brzeszczot do metalu Endurance for Heavy Metal S 1127 BEF BOSCH Professional

Firma BOSCH jako największy na świecie producent brzeszczotów do wyrzynarek i pił szablastych posiada prawie 80% udziału w rynku brzeszczotów. Wszędzie na świecie brzeszczoty firmy BOSCH wyznaczają najwyższy standard jakości i wykonania: są bardzo wydajne i trwałe, a przy tym należą do najchętniej kupowanych. W zależności od profilu wymagań różnią się szybkością pracy, jakością obróbki, precyzją, stabilnością, czy wiernym oddawaniem kątów podczas cięcia.

Cztery różne technologie wykonania:

HCS: stal narzędziowa węglowa do obróbki materiałów miękkich jak drewno, płyty pilśniowe laminowane tworzywem, czy tworzywa sztuczne.
HSS: hartowana stal szybkotnąca do zastosowań w twardych materiałach, takich jak: metale, metale kolorowe i aluminium.
Bimetal (BiM): bardzo elastyczne połączenie stali szybkotnącej i stali wysokowęglowej, wyjątkowo giętkie brzeszczoty bimetalowe stosuje się tam gdzie istnieje ryzyko złamania chwytu, ich trwałość jest dwukrotnie wyższa od brzeszczotów HSS i dziesięciokrotnie wyższa od brzeszczotów HCS.
HM (węglik spiekany - widia): brzeszczoty z węglików spiekanych są bardzo wydajne, przeznaczone są do cięcia tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym, gazobetonu, czy nawet do cięcia stali nierdzewnej, brzeszczoty z nasypem HM tną również materiały abrazyjne, takie jak płytki ceramiczne bardzo twarde tworzywa czy cegły i beton komórkowy.

Cztery różne kształty listwy tnącej (zębów):

Zęby frezowane, rozwarte: zapewniają wykonanie cięć zgubnych przy bardzo dużej prędkości pracy w twardym i miękkim drewnie, aluminium, tworzywach sztucznych i metalach kolorowych
Zęby frezowane, falowane: przeznaczone do bardzo dokładnych cięć prostoliniowych w twardym i miękkim drewnie, sklejce, aluminium, stali, tworzywach sztucznych i metalach kolorowych
Zęby szlifowane, rozwarte: przeznaczone do bardzo szybkich cięć w drewnie
Zęby i boki szlifowane: przeznaczone do bardzo czystych i precyzyjnych cięć, krawędź tnąca nie posiada wyszczerbień – cięcie drewna i wszelkich materiałów drewnopodobnych oraz tworzyw sztucznych


Najnowsza technologia: BIMETAL Micro Edge Geometry - Brzeszczoty wykonane w tej technologii charakteryzują się bardzo dużą elastycznością połączenia stali szybkotnącej i stali wysokowęglowej, te wyjątkowo trwałe brzeszczoty bimetalowe stosuje się tam gdzie istnieje duże ryzyko złamania chwytu, a ich trwałość jest ponad czterokrotnie wyższa od brzeszczotów HSS i prawie dziesięciokrotnie wyższa od brzeszczotów HCS. Dzięki zastosowaniu zupełnie nowej geometrii zębów 2 x 2 Tooth Geometry uzyskano najlepsze na rynku brzeszczoty do pił szablastych, przeznaczone do cięcia metali.

Cechy szczególne: 
Grubość cięcia – do 175 mm. Cięcie średnio grubych blach o grubości od 3,0 mm do 8,0 mm, cięcie cienkościennych zamkniętych i otwartych profili, rur i materiałów o średnicy do 175 mm. Brzeszczot typu LONG LIFE – duża żywotność i wysoka wydajność cięcia.

Rodzaj cięcia: Bardzo komfortowe cięcie bez wysiłku – Comfort Cut. Precyzyjne, wiernokątne cięcie

Brzeszczot przeznaczony jest do cięcia w takich materiałach jak:
– blachy
– profile metalowe
– rury metalowe

Brzeszczoty firmy BOSCH z chwytem typu S pasują do pił szablastych najbardziej znanych producentów na świecie:
BOSCH (wszystkie modele pił szablastych z serii GSA i PSA)
SKIL (wszystkie modele pił szablastych)
oraz
AEG, ATLAS COPCO, DEWALT, HILTI, HITACHI, MAKITA, METABO, PARKSIDE i inne.

Symbol handlowy: S1127BEF
Seria handlowa: Endurance for Heavy Metal
Technologia wykonania: BIMETAL (BiM) Micro Edge Geometry
Typ chwytu: S ½"
Kształt części tnącej: boki i zęby frezowane, rozwarte
Długość części tnącej: 200 mm
Długość całkowita: 225 mm
Podziałka zębów: 1,4 mm + 1,8 mm / 14 + 18 TPI