Wyrzynarka akumulatorowa PST 18 LI BOSCH 1x2,5Ah

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: BOSCH ZIELONY
 • Kod producenta: 0603011021
 • Dostępność: Jest w magazynie
 • szt.
 • Cena netto: 373,17 zł 459,00 zł

Akumulatorowa wyrzynarka PST 18 LI BOSCH.


Narzędzia akumulatorowe firmy BOSCH to niezawodne i bardzo wytrzymałe narzędzia, nawet po upadku z wysokości 2 metrów na beton urządzenia te zachowują pełną sprawności i funkcjonalność. Należą do jednych z najlepszych i najmocniejszych tego typu urządzeń na rynku. Wykorzystywane są przez specjalistyczne firmy budowlane i remontowe na całym świecie. Ich innowacyjna koncepcja budowy gwarantuje maksymalną wytrzymałość i żywotność. Po raz pierwszy obudowa jest w całości oddzielona od jednostki napędowej. Tym samym obudowa nie pełni już funkcji podtrzymującej i w połączeniu z elastycznym materiałem Dura Shield stanowi perfekcyjną ochronę przed wszelkimi drganiami, udarami i uszkodzeniami. Umożliwia to efektywną, wysoce profesjonalną pracę bez przerw spowodowanych usterkami narzędzia.


Wyrzynarka model PST 18 LI firmy BOSCH to specjalistyczne urządzenia o niezwykle kompaktowej budowie dzięki czemu w trakcie cięcia zapewnia perfekcyjne manewrowanie i doskonałe prowadzenie po linii krzywej, zwłaszcza w ciasnych i trudno dostępnych miejscach.

Akumulatorowe elektronarzędzia firmy BOSCH to narzędzia spełniające najwyższe wymagania, przeznaczone są do najcięższych zadań oraz do prac pod bardzo dużym obciążeniem, a przy tym są trwałe, niezawodne i bardzo wytrzymałe.

PST 18 LI to bardzo mocna i trwała wyrzynarka akumulatorowa, a jej wysoko wydajny silnik prądu stałego pozwala na cięcie materiałów drewnianych o grubości nawet 80 mm, materiałów aluminiowych do 12 mm, a stalowych do 5 mm. Wyrzynarka PST 18 LI została wyposażona w najnowsze systemy przeciwprzeciążeniowe – system elektronicznej ochrony ECP oraz system zarządzania energią cieplną.

System elektronicznej ochrony ECP (Electronic Cell Protection) firmy BOSCH dzięki któremu okres użytkowania akumulatora i silnika został wydłużony kilkukrotnie, chroni on akumulator i silnik przed przeciążeniem i przegrzaniem oraz zapobiega przed głębokim rozładowaniem akumulatora.

System zarządzania energią cieplną firmy BOSCH to system, który reguluje pracą urządzenia w przypadku zagrożenia przegrzaniem. Zapewnia optymalne odprowadzenie ciepła, obniża temperaturę akumulatora i w trakcie pracy chroni ogniwa przed nadmiernym nagrzaniem.

Wyrzynarka PST 18 LI została wyposażona w akumulator litowo-jonowy 18V o bardzo dużej pojemności – 2,5Ah. Dzięki najnowszej technologii produkcji ogniw wyrzynarka pozwala na przecięcie ponad 14 metrów bieżących płyty wiórowej o grubości 22mm przy jednorazowym ładowaniu akumulatora.

Akumulatory litowo-jonowe 18V / 2,5Ah to akumulatory nie posiadające efektu pamięci oraz efektu samorozładowania, dodatkowo są odporne na nieregularne ładowanie (doładowywanie). Nawet po długim okresie nie używania są bardzo wydajne i zapewniają pełną gotowość do pracy. W każdej chwili można je doładowywać i nie ma obawy, że zostaną uszkodzone.

Wyrzynarka PST 18 LI jest równie wydajna jak typowe wyrzynarki sieciowe,a przy tym bardziej poręczna, lekka i niezależna ponieważ nie posiada przewodu zasilającego. W wyposażeniu seryjnym znajduje się najnowszej generacji ładowarka sieciowa – model AL 1830 CV.

Ładowarka AL 1830 CV firmy BOSCH to najnowsza ładowarka sieciowa z mikroprocesorowym układem sterowania, wyposażona w system ReadyToGO, dzięki któremu w ciągu 40 minut ładowania akumulator uzyskuje już 80% pojemności, a w ciągu 60 minut osiąga stan pełnego naładowania - 100%

Funkcja BOSCH Auto-Stop, która natychmiast zatrzymuje ruch brzeszczotu po wyłączeniu narzędzia, dzięki czemu chroni obrabiany materiał przed uszkodzeniem w wyniku dalszego ruchu brzeszczotu

Bardzo duża grubość cięcia – aż 80 mm !!! dzięki zastosowaniu wysokiej mocy silnika firmy BOSCH z nową generacją magnesów zapewnia szeroki zakres zastosowań

Nowa generacja obudowy silnika w połączeniu z materiałem Dura Shield gwarantuje urządzeniu pełną sprawność i funkcjonalność nawet po upadku z wysokości 2 metrów na beton.

System BOSCH SDS – beznarzędziowy montaż brzeszczotu –najszybszy i najłatwiejszy na świecie sposób mocowania brzeszczotu – montaż odbywa się bez użycia jakichkolwiek narzędzi dodatkowych i trwa zaledwie kilka sekund, wystarczy włożyć brzeszczot w uchwyt i już jest zamocowany, aby go zdemontować, wystarczy nacisnąć dźwignię i brzeszczot sam wyskakuje z uchwytu.

Funkcja MATERIAL Selection – 4-stopniowe ustawienie podcinania (oscylacji brzeszczotu): 1 ustawienie do cięcia wzdłuż linii krzywej i 3 ustawienia do cięcia wzdłuż linii prostej w różnych materiałach (stal, tworzywo sztuczne, drewno miękkie i drewno twarde, itp.), funkcja ta zapewnia dwukrotnie szybsze cięcie aniżeli tradycyjna wyrzynarka.

Płynna, elektroniczna regulacja obrotów w zakresie od 0 do 2.400 obr/min gwarantuje wysoką precyzję cięcia materiałów o różnej twardości oraz zapewnia pełną kontrolę, zwłaszcza w trakcie nacinania obrabianego materiału

Specjalny system wyważenia mechanizmu przekładni Low Vibration zapewnia wyjątkowo niski poziom drgań, a tym samym spokojną pracę urządzenia, co w dużym stopniu wpływa na jakość i precyzję wykonywanych cięć, szczególnie przydatny przy nacinaniu lub obróbce cienkich i delikatnych materiałów.

Zmiana kąta nachylenia stopy w 5 pozycjach: -45°, -22,5°, 0°, 22,5°, 45° pozwala na cięcie skośne materiału pod wybranym kątem.

Rolka prowadząca brzeszczot zapewnia dokładniejsze cięcie oraz zwiększa trwałość brzeszczotu (niweluje siłę nacisku na brzeszczot).

Ergonomiczna konstrukcja przy optymalnym położeniu uchwytu zapewnia optymalną kontrolę i łatwość obsługi, rękojeść zaprojektowano w sposób umożliwiający bardzo dobrą widoczność obrabianego materiału.

Smukła i bardzo ergonomiczna rękojeść pokryta antypoślizgowym, miękkim materiałem typu Softgrip z czułym włącznikiem elektronicznym gwarantuje wysokie bezpieczeństwo pracy i dużą wygodę obsługi, zapewnia optymalny kąt pomiędzy narzędziem, a obrabianym elementem, gwarantując przy tym wysoką precyzję cięcia

Wbudowany magazynek na brzeszczoty zapewnia łatwe i bezpieczne przechowywanie brzeszczotów blisko narzędzia.

Możliwość montażu prowadnicy równoległej i kołowej (cyrkla) do cięć wzdłuż linii prostej i do wycinanie okręgów.

Wbudowany system odsysania pyłów dzięki któremu użytkownik może  podłączyć odkurzacz firmy BOSCH lub typowy odkurzacz domowy, a odsysanie pyłu następuje bezpośrednio z brzeszczotu przez specjalny kanał odsysający znajdujący się w obudowie wyrzynarki.

Funkcja nadmuchu powietrza, która podczas cięcia usuwa pył i zapewnia dobrą widoczność obrabianego materiału.

System BOSCH Cut Control zwiększa precyzję cięcia, użytkownik w łatwy i bezpieczny sposób może śledzić i kontrolować linię cięcia.

System BOSCH Power Light czyli system oświetlenia punktowego, dzięki któremu wbudowana dioda LED doświetli płaszczyznę cięcia i pozwoli na łatwe cięcie w miejscach słabo oświetlonych.

SYSTEM POWER FOR ALL

Czyli jeden akumulator i jedna ładowarka do obsługi wszystkich elektronarzędzi z oferty narzędzi amatorskich oraz ogrodowych firmy BOSCH.

Pozwala to na bardzo swobodną rozbudowę posiadanych elektronarzędzi akumulatorowych w swoim warsztacie, a w ofercie oprócz typowych elektronarzędzi akumulatorowych firma BOSCH oferuje bardzo szeroką gamę elektronarzędzi ogrodowych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy posiadać 1 lub 2 akumulatory, 1 ładowarkę sieciową oraz szeroką gamę elektronarzędzi, która z roku na rok będzie rozwijana o kolejne coraz to ciekawsze propozycje firmy BOSCH.

 
 • Napięcie akumulatora 18V Li-Ion (litowo-jonowy)
 • Pojemność akumulatora 2,5 Ah
 • Regulacja oscylacji brzeszczotu – 4-stopniowa MATERIAL Selection
 • Prędkość skokowa – od 0 do 2.400 obr/min
 • Max. głębokość cięcia w drewnie – 80 mm
 • Max. głębokość cięcia w aluminium – 12 mm
 • Max. głębokość cięcia w stali – 5 mm
 • Zakres przechyłu podstawy – od – 45° do + 45° (w skokach co 15°)
 • Wysokość skoku brzeszczotu – 20 mm
 • Czas ładowania 40 minut (80% naładowania akumulatora)
 • Czas ładowania 60 minut (100% naładowania akumulatora)
 • Ciężar urządzenia – 1,9 kg
 • SDS - beznarzędziowy montaż brzeszczotu
 • System PAWER FOR ALL - elastyczny system akumulatorów litowo-jonowych i ładowarek sieciowych do akumulatorów.

Dowolne narzędzie. Dowolna praca. I tylko JEDEN AKUMULATOR.

 • Wyrzynarkę akumulatorową firmy BOSCH
 • 1 akumulator 18V Li-Ion 2,5Ah
 • Cyfrową ładowarkę sieciową AL 1830 CV
 • 1 brzeszczot do cięcia drewna
 • Stopkę do kontroli linii cięcia
 • Osłonę przeciwodpryskową
 • Osłonę do odsysania pyłów
 • Instrukcję w języku polskim
 • Kartę gwarancyjną