Wiertło diamentowe 22mm X-LOCK BOSCH do ceramiki

 • Producent: BOSCH
 • Kod producenta: 2608599030
 • Dostępność: Jest w magazynie
 • szt.
 • Cena netto: 142,28 zł 175,00 zł

Korona diamentowa 22 mm Dry Speed for Ceramic BOSCH Professional 
z systemem mocowania X-LOCK

do twardej ceramiki.


Twarde płytki są coraz częściej stosowane przy wykańczaniu wnętrz, nie tylko na podłogi, ale także na ścianie w kuchni i łazience. Dotychczas otwory w bardzo twardych płytkach musiały być wykonane z zastosowaniem chłodzenia wodą, aby zapobiec uszkodzeniu diamentów w wyniku dużej emisji ciepła. Metoda ta oznaczała zwykle nieporządek spowodowany przez połączeniu wilgoci i pyłu oraz wymagała czasochłonnego czyszczenia zabrudzeń.

Dzięki nowym diamentowym koronom firmy BOSCH do pracy na sucho wiercenie w twardych płytkach stanie się dużo prostsze i łatwiejsze, a przede wszystkim bardziej ekonomiczne. A wszystko to przy jednoczesnym zagwarantowaniu długiej żywotności i bardzo wysokiej wydajności wiercenia.

Korony diamentowe Dry Speed best for CERAMIC firmy BOSCH przeznaczone są do wiercenia na sucho we wszystkich rodzajach płytek ceramicznych:

 • miękkie – glazura, terakota, marmur
 • twarde – płytki klinkierowe, twarda glazura
 • bardzo twarde – gres szkliwiony i nie szkliwiony, płytki granitowe

BARDZO SZYBKIE I CZYSTE WIERCENIE – oszczędność czasu.

Korony Dry Speed best for CERAMIC firmy BOSCH posiadają specjalną powłokę diamentową zapewniającą bardzo szybkie i czyste wiercenie otworów w płytkach ceramicznych bez użycia udaru, a dzięki najnowszej technologii wykonania i próżniowego lutowania powłoki diamentowej gwarantują długą żywotność podczas wiercenia w bardzo twardych płytkach.

BARDZO DUŻA ŻYWOTNOŚĆ – oszczędność pieniędzy.

Dzięki najnowszym koronom Dry Speed best for CERAMIC firmy BOSCH wywiercisz kilkadziesiąt razy więcej otworów, aniżeli tradycyjnym koronom widiowym, a specjalna krawędź skrawająca gwarantuje gładkie i czyste krawędzie otworu, bez jakichkolwiek wyszczerbień.

DUŻY KOMFORT PRACY – innowacyjne wiercenie na sucho.

Innowacyjne, samochłodzące i bardzo wydajne korony diamentowe firmy BOSCH do pracy na sucho, przeznaczone do jednoręcznych (małych) szlifierek kątowych umożliwiają wiercenie we wszystkich rodzajach płytek bez stosowania chłodzenia wodą.

Atutem nowych koron diamentowych do pracy na sucho Dry Speed jest ich łatwa obsługa oraz długa żywotność pomimo braku stosowania chłodzenia wodą. Czasochłonne czynności wstępne, takie jak przy wierceniu na mokro oraz konieczność posiadania specjalistycznego sprzętu zostały zredukowane do minimum.

Korony diamentowe Dry Speed best for CERAMIC firmy BOSCH zostały wyposażone w najnowszy system mocowania X-LOCK i są przeznaczone do wiercenia z zastosowaniem jednoręcznych szlifierek kątowych o maksymalnej prędkości obrotowej wynoszącej 11.000 obr/min.

Dzięki tak dużej prędkości wiercenia użytkownik uzyskuje dużo większe tempo cięcia oraz kilkukrotnie większą żywotność niż porównywalne produkty stosowane do pracy na mokro, a co za tym idzie wywiercimy więcej otworów w krótszym czasie i przy mniejszym nakładzie sił.

UWAGA ! Korony z mocowaniem X-LOCK pasują tylko do szlifierek kątowych z tym samym systemem mocowania !!


ŚWIATOWA NOWOŚĆ !!!!

Beznarzędziowy system mocowania osprzętu X-LOCK !!!!

Innowacyjny system X-LOCK firmy BOSCH to najłatwiejszy w obsłudze system wymiany osprzętu i rewolucja w segmencie szlifierek kątowych.

Zamiast pracochłonnego i wieloetapowego montażu z użyciem dodatkowych elementów mocujących, które łatwo można zgubić, takich jak nakrętka, podkładka i klucz, wymiana akcesoriów odbywa się do pięciu razy szybciej i o wiele łatwiej: wystarczy umieścić tarczę na uchwycie X-LOCK, docisnąć i gotowe, można rozpocząć pracę.

Kliknięcie sygnalizuje użytkownikowi, że osprzęt został prawidłowo zamontowany w urządzeniu i jest gotowy do pracy. W przypadku konieczności wymiany tarczy, wystarczy pociągnąć dźwignię, aby odblokować tarczę, która automatycznie zostaje zdemontowana i urządzenie od razu jest gotowe do montażu nowej tarczy.

System X-LOCK oszczędza użytkownikom dodatkowej pracy dzięki braku konieczności dokręcania osprzętu nakrętką mocującą.

Brak nakrętki montażowej z kolei sprawia że użytkownik może wygodnie szlifować wybrany materiał pod niewielkim kątem, bez ryzyka uszkodzenia jego powierzchni.

System X-LOCK niweluje ryzyko nieprawidłowego zamontowania tarcz i osprzętu. Gwarancją prawidłowo zamocowanego osprzętu jest dźwięk klik. Mechanizm w kształcie litery X nie pozwoli na montaż tarczy w nieprawidłowym kierunku (istotne zwłaszcza przy montażu tarcz diamentowych).

Dzięki systemowi X-LOCK można łatwo, szybko i bardzo bezpiecznie wymienić osprzęt w szlifierce kątowej bez dodatkowych narzędzi i nie zdejmując rękawic roboczych.

Osprzęt X-LOCK firmy BOSCH można zacząć używać od razu, ponieważ niemal wszystkie produkty z oferty osprzętu X-LOCK można stosować w typowych szlifierkach kątowych z tradycyjnym systemem montażu osprzętu (z nakrętką, podkładką i kluczem).

Firma BOSCH już teraz oferuje ponad 130 różnych produktów w ofercie osprzętu X-LOCK zapewniając od samego początku kompletny asortyment osprzętu.

 • Średnica 22 mm
 • Długość robocza 35 mm
 • Długość całkowita 50 mm
 • Typ głowicy pełny segment z samochłodzącą powłoką diamentową
 • Rodzaj chwytu X-LOCK
 • Seria produkcyjna Dry Speed best for CERAMIC
 • Zastosowanie w jednoręcznych (małych) szlifierkach kątowych z systemem X-LOCK
 • Koronkę diamentową DRY SPEED z systemem mocowania X-LOCK