Tarcza korundowa 125/3,0mm BOSCH (do szlifowania stali)

  • Producent: BOSCH
  • Kod producenta: 2608602218
  • Dostępność: Jest w magazynie
    Czas realizacji: od 24 do 48 godzin
  • szt.
  • Cena netto: 5,20 zł 6,40 zł

Opis


Tarcza korundowa do szlifowania stali 125/3,0mm BOSCH

Tarcze korundowe do cięcia i szlifowania firmy Bosch spełniają międzynarodowe normy i wymogi w zakresie bezpieczeństwa: EN, SUVA, KDM i FEPA. Tarcze korundowe firmy Bosch są trwalsze i umożliwiają szybką, łatwą i ekonomiczną pracę. Na ich wysoką jakość składa się staranny dobór i połączenie wysokogatunkowych surowców. Oprócz wytrzymałego materiału, jakim jest węglik krzemu (SiC), gwarancją trwałości i bezpieczeństwa tarcz jest przede wszystkim ich przemyślana konstrukcja: jednorodna mieszanina wysokowartościowego materiału ściernego i żywic sztucznych, wzmocniona trzema warstwami z włókna szklanego.
Testy dowodzą, że niewielka obniżka ceny wynikająca z przetworzenia niskowartościowych surowców, obniża trwałość produktu nawet połowę. Tarcze mają zastosowanie do szlifierek kątowych wszystkich producentów.


Charakterystyka produktu


NOWA GENERACJA tarcz firmy BOSCH o zwiększonej elastyczności umożliwiającej obróbkę zarówno powierzchni płaskich jak również powierzchni wklęsłych i wypukłych, a przy tym tarcza idealnie dopasowuje się do powierzchni obrabianego materiału.

Dodatkowo tarcze z tej serii zostały wyposażone w system VIBRATION CONTROL, dzięki czemu poziom drgań i hałasu uległ znacznemu obniżeniu (ze 110 dB do 98 dB). Niższe drgania i hałas w znacznym stopniu podnoszą komfort pracy (mniejsze zmęczenie użytkownika), a przy tym pomagają uzyskać dużo lepszy rezultat pracy w krótszym czasie.

Niższa temperatura szlifowania (tarcza nie nagrzewa się podczas pracy) oraz dużo lepsze odprowadzenie opiłków, a przy tym mniej przebarwień powierzchni obrabianej uzyskano dzięki wyjątkowemu wzornictwu części roboczej tarczy typu „wafel”.

Zalecane cięcie takich materiałów jak:
− bardzo twardej stali węglowej

− stali nierdzewnej (INOX)
− aluminium

Średnica zewnętrzna tarczy: 125 mm
Średnica wewnętrzna tarczy: 22,2 mm
Grubość tarczy: 3,0 mm
Rodzaj tarczy: wklęsła
Materiał: A – tlenek aluminium (korund szlachetny)
Spoiwo: BF – spoiwo bakelitowe wzmocnione włóknem szklanym
Ziarnistość: 24
Twardość: W – bardzo twarda
Max. prędkość obrotowa: 13.300 obr/min
Max. prędkość linowa: 80 m/s