Szlifierka mimośrodowa GEX 12V-125 BOSCH 2x2,0Ah

 • Producent: BOSCH NIEBIESKI
 • Kod producenta: 0601372102
 • Dostępność: Jest w magazynie
 • szt.
 • Cena netto: 763,41 zł 939,00 zł

Szlifierka mimośrodowa 12V GEX 12V-125 BOSCH Professional
wyposażona w bezszczotkowy silnik EC-Motor.


Profesjonalne narzędzia akumulatorowe firmy BOSCH z serii V-EC to niezawodne i bardzo wytrzymałe narzędzia, nawet po upadku z wysokości 2 metrów na beton urządzenia te zachowują pełną sprawności i funkcjonalność. Należą do jednych z najlepszych i najmocniejszych tego typu urządzeń na rynku. Wykorzystywane są przez specjalistyczne firmy budowlane i remontowe na całym świecie. Ich innowacyjna koncepcja budowy gwarantuje maksymalną wytrzymałość i żywotność. Po raz pierwszy obudowa jest w całości oddzielona od jednostki napędowej. Tym samym obudowa nie pełni już funkcji podtrzymującej i w połączeniu z elastycznym materiałem Dura Shield stanowi perfekcyjną ochronę przed wszelkimi drganiami, udarami i uszkodzeniami. Umożliwia to efektywną, wysoce profesjonalną pracę bez przerw spowodowanych usterkami narzędzia.

Akumulatorowe elektronarzędzia firmy BOSCH wyposażone w bezszczotkowe silniki z serii EC-Motor to akumulatory nie posiadające efektu pamięci oraz efektu samorozładowania, to narzędzia spełniające najwyższe wymagania, przeznaczone są do najcięższych zadań oraz do prac pod bardzo dużym obciążeniem, a przy tym są trwałe, niezawodne.i bardzo wytrzymałe.


Szlifierka mimośrodowa GEX 12V-125 firmy BOSCH przeznaczona do szybkiego i precyzyjnego szlifowania oraz polerowania różnego rodzaju powierzchni (płaskich i okrągłych) z drewna, metalu, tworzyw sztucznych, kamienia czy ceramiki, pokrytych farbą, lakierem, czy szpachlą.

Szlifierka mimośrodowa GEX 12V-125 została wyposażona w akumulatory litowo-jonowe 12V o pojemności – 2,0Ah.

Akumulatory litowo-jonowe 12V / 2,0Ah seria PREMIUM BOSCH to akumulatory nie posiadające efektu pamięci oraz efektu samorozładowania, dodatkowo są odporne na nieregularne ładowanie (doładowywanie). Nawet po długim okresie nie używania są bardzo wydajne i zapewniają pełną gotowość do pracy. W każdej chwili można je doładowywać i nie ma obawy, że zostaną uszkodzone.

Szlifierka mimośrodowa model GEX 12V-125 to mocna i wydajna szlifierka akumulatorowa, która została wyposażona w najnowsze systemy przeciw przeciążeniowe – system elektronicznej ochrony ECP oraz system zarządzania energią cieplną. .

System elektronicznej ochrony ECP (Electronic Cell Protection) firmy BOSCH dzięki któremu okres użytkowania akumulatora i silnika został wydłużony kilkukrotnie, chroni on akumulator i silnik przed przeciążeniem i przegrzaniem oraz zapobiega przed głębokim rozładowaniem akumulatora.

System zarządzania energią cieplną firmy BOSCH to system, który reguluje pracą urządzenia w przypadku zagrożenia przegrzaniem. Zapewnia optymalne odprowadzenie ciepła, obniża temperaturę akumulatora i w trakcie pracy chroni ogniwa przed nadmiernym nagrzaniem.

Szlifierka mimośrodowa model GEX 12V-125 jest równie wydajna jak typowe szlifierki sieciowe, a przy tym bardziej poręczna, lekka i niezależna ponieważ nie posiada przewodu zasilającego.

W wyposażeniu seryjnym znajduje się najnowszej generacji ładowarka sieciowa – model GAL 12V-40 BOSCH PROFESSIONAL.

Ładowarka GAL 12V-40 PROFESSIONAL firmy BOSCH to najnowsza ładowarka sieciowa z mikroprocesorowym układem sterowania, wyposażona w system Turbo Power, dzięki któremu w ciągu 25 minut ładowania akumulator uzyskuje już 70% pojemności, a w ciągu 35 minut osiąga stan pełnego naładowania - 100%.

2 akumulatory litowo-jonowe 12V z serii PREMIUM o pojemności 2,0Ah przeznaczone do pracy pod dużym obciążeniem, przetestowane wg profesjonalnych kryteriów o bardzo niskiej rezystancji wewnętrznej wyróżniają się wyjątkowo długą żywotnością nawet w przypadku prac w niskich temperaturach, a przy tym są małe i lekkie

Inteligentna ładowarka sieciowa sterowana procesorem z 35-minutowym czasem ładowania, wyłącza się automatycznie gdy akumulator jest naładowany, zapobiegając przegrzaniu zarówno akumulatora jak i samej ładowarki, dodatkowo kontroluje temperaturę ładowania i nie dopuszcza do ładowania przy zbyt niskiej temperaturze, wyposażona we wskaźnik ładowania i wskaźnik uszkodzenia akumulatora

Szlifierka została wyposażona w talerz szlifierski o średnicy 125 mm z mocowaniem na rzepy oraz hamulec wybiegowy, dzięki takiemu rozwiązaniu szlifierka gwarantuje szybki i bardzo łatwy sposób wymiany papierów ściernych. Wystarczy zdjąć zużyty papier, docisnąć nowy i można dalej kontynuować szlifowanie. Hamulec wybiegowy zapobiega uszkodzeniom powierzchni obrabianego elementu.

Obudowa pokryta miękkim materiałem typu Softgrip w zasadniczy sposób zmniejsza drgania przenoszone na dłonie oraz zapewnia lepszy chwyt narzędzia (w trakcie pracy narzędzie nie wyślizguje się z rąk)

Specjalnie wyprofilowana obudowa idealnie dopasowana do dłoni użytkownika pozwala na niemęczącą pracę tylko jedną ręką.

System płynnej, elektronicznej regulacji obrotów  system regulacji prędkości obrotowej w zakresie od 6.000 do 10.000 obr/min z funkcją stopniowego zwiększania obrotów umożliwiającą precyzyjne dopasowanie prędkości obrotowej do rodzaju obrabianego materiału.

System BOSCH Constant Electronic to system płynnej, elektronicznej regulacji prędkości obrotowej i oscylacji z funkcją stopniowego zwiększania obrotów umożliwiająca precyzyjne dopasowanie prędkości obrotowej do rodzaju obrabianego materiału

Nowa generacja obudowy silnika w połączeniu z materiałem Dura Shield gwarantuje urządzeniu pełną sprawność i funkcjonalność nawet po upadku z wysokości 2 metrów na beton

Aluminiowa obudowa łożyska napędowego gwarantuje niesamowicie wysoką żywotność urządzenia, a przy tym dopuszcza do pracy w ciężkich warunkach np. przy dużym zapyleniu, czy dużej wilgotności materiału

Włącznik główny z gumową uszczelką, dzięki której włącznik został zabezpieczony przed wnikaniem pyłu szlifierskiego.

Wbudowany system odsysania pyłu oraz system mikrofiltracji firmy BOSCH gwarantuje wysoką wydajność odsysania pyłu powstającego podczas szlifowania wszelkich materiałów. Wbudowany moduł odsysający z dużą szybkością transportuje pył szlifierski poprzez talerz szlifierski i papier ścierny bezpośrednio do bardzo trwałego pojemnika wyposażonego w mikrofiltr firmy BOSCH.

System mikrofiltrów firmy BOSCH w skład, którego wchodzi pojemnik i filtr (mikrofiltr) przeznaczony jest do wielokrotnego użytku – pozwala to zaoszczędzić pieniądze (nie ma konieczności kupowania worków papierowych, czy tekstylnych). Wielowarstwowa powierzchnia filtra zapewnia do 30% większą wydajność filtrowania w porównaniu do tradycyjnych worków papierowych, a co za tym idzie zwiększa skuteczność odsysania pyłu – większy przepływ powietrza powoduje większe odprowadzenie pyłu z obrabianej powierzchni. System szybkiego otwierania gwarantuje łatwą obsługę pojemnika i ułatwia opróżnianie go z pyłu szlifierskiego.

Największe zalety systemu odsysania i systemu mikrofitrów firmy BOSCH:

 • bardzo czyste miejsce pracy,
 • wolne od pyłu powietrze,
 • dwukrotnie dłuższa żywotność papierów ściernych,
 • doskonała widoczność szlifowanej powierzchni.

Mimośrodowy ruch obrotowy talerza szlifierskiego zapewnia maksymalną wydajność usuwania i szczególnie wysokiej jakości szlifowanie. Dzięki zasadzie „wolnego koła” ruch obrotowy talerza pod wpływem zwiększania docisku jest niwelowany aż do całkowitego wyłączenia (pozostaje jedynie oscylacyjny ruch mimośrodowy). Dzięki temu, obrabiana powierzchnia jest bardzo gładka i czysta oraz nie posiada śladów szlifowania. Stwarza to idealne warunki do dalszej obróbki powierzchni (np. malowanie, lakierowanie, czy polerowanie). Najlepsze rezultaty również przy polerowaniu lakierów, mosiądzu oraz pleksi

 
 • Napięcie akumulatora: 12V Li-Ion PREMIUM (litowo-jonowy)
 • Pojemność akumulatora: 2,0 Ah
 • Średnica talerza szlifierskiego 125 mm
 • Średnica papieru ściernego 125 mm
 • Prędkość obrotowa od 6.000 do 10.000 obr/min (regulowana)
 • Prędkość oscylacyjna od 12.000 do 20.000 obr/min (regulowana)
 • Średnica oscylacji 2,5 mm
 • Ruch mimośrodowy 1,25 mm
 • Czas ładowania 25 minut (80% naładowania akumulatora)
 • Czas ładowania 35 minut (100% naładowania akumulatora)
 • Wymiary urządzenia 194 x 153 x 108 mm
 • Ciężar urządzenia  0,8 kg
 • Szlifierkę mimośrodową firmy BOSCH
 • 2 akumulatory 12V Li-Ion 2,0Ah
 • Szybką ładowarkę GAL12V-40
 • Worek na pył
 • 1 papier ścierny
 • 1 talerz szlifierski 125 mm
 • Instrukcję obsługi w języku polskim
 • Kartę gwarancyjną