Szlifierka do gipsu "żyrafa" GTR 550 BOSCH

  • Producent: BOSCH NIEBIESKI
  • Kod producenta: 06017D4020
  • Dostępność: Jest w magazynie
    Czas realizacji: Od 24 do 48 godzin
  • szt.
  • Cena netto: 1 039,84 zł 1 279,00 zł


Profesjonalna szlifierka do gipsu, ścian i sufitów GTR 550
 BOSCH
 

Szlifierka na sucho, do ścian i sufitów (żyrafa) GTR 550 BOSCH Professional to najnowsza profesjonalna szlifierka do gładzi.. Gładkie ściany i sufity zapewnią wnętrzom pomieszczeń w Twoim mieszkaniu lub domu schludny wygląd. Ten standard wykończenia powierzchni znakomicie przygotuje ją np. do malowania. Aby jednak uzyskać idealnie równą płaszczyznę użyć należy gładzi gipsowej, a następnie poddać ją obróbce.

Firma BOSCH wprowadziła na rynek bardzo wytrzymałą szlifierkę  przystosowaną do wszelkich prac wymagających szlifowania na sucho gipsowych ścian i sufitów, szczególnie dobrze nadającą się do usuwania powłok farb, klejów i luźnego gipsu.


Mocny i bardzo wydajny silnik o mocy 550W i maksymalnej prędkości obrotowej 910 obr/min zapewniający szybkie szlifowanie, usuwanie zadziorów i wygładzanie gipsowych powierzchni ścian i sufitów.

System BOSCH Constant Electronic utrzymujący stałą prędkość obrotową bez względu na stopień obciążenia, zapewnia wysoką moc urządzenia w całym zakresie prędkości obrotowej.

Opatentowana funkcja UltraFlexible Head równoważy głowicę szlifierską w sposób umożliwiający bezproblemowe przesuwanie jej wzdłuż ściany czy sufitu, nawet przy większych odległościach, funkcja ta zabezpiecza obrabianą powierzchnie przed jej uszkodzeniem.

Funkcja szlifowania sufitu, która zapewnia niemęczącą pracę podczas szlifowania powierzchni poziomych, np. sufitu. Po włączeniu funkcji szlifowania sufitu, szlifierka zwiększa siłę ssania i dociska narzędzie do sufitu, co odciąża użytkownika o połowę ciężaru narzędzia.

Uchwyt w kształcie litery L umożliwia szlifowanie przy mniej wyciągniętych ramionach, co dodatkowo zmniejsza zmęczenie.

Łatwa zmiana długości roboczej narzędzia za pomocą blokady do szybkiej wymiany słupka segmentowego, do wyboru mamy 2 słupki segmentowe (w wyposażeniu standardowym znajduje się 1 słupek). Długość żyrafy bez słupka segmentowanego wynosi 1,1 m; długość z jednym słupkiem segmentowym 1,7 m; długość z dwoma słupkami segmentowymi 2,3 m.

Ruchoma stopa szlifierska automatycznie dopasowuje się do kształtu obrabianej powierzchni niezależnie od wysokości pracy, idealne rozwiązanie zwłaszcza dla użytkowników nie posiadających doświadczenia z tego typu pracą.

Duży talerz szlifierski Ø 215 mm z mocowaniem papieru na rzep  pozwala na stosowanie papieru o średnicy do Ø 225 mm, a zastosowany system mocowani na rzep zapewnia dobre mocowanie papierów.

Metalowa obudowa przekładni zębatej oraz pyłoszczelne łożyska kulkowe zapewniają bardzo wysoką wytrzymałość i wydajność w trudnych warunkach pracy, zwłaszcza przy dużym zapyleniu pyłem gipsowym.

Beznarzędziowy system demontażu urządzenia pozwala na szybki i łatwy demontaż urządzenia do pozycji transportowej, wystarczy przesunąć klamrę zaciskową i urządzenie można złożyć na pół.

Osłona przeciwpyłowa z mechanizmem szybkiego opróżniania umożliwia szlifowanie aż do tynku, co znacznie skraca czas przygotowania powierzchni, minimalizując czynności związane ze szlifowaniem ręcznym.

Włącznik główny usytuowany w dolnej części obudowy zwiększa komfort i wygodę użytkowania szlifierki nawet podczas pracy w rękawicach roboczych.

Duża i wygodna rękojeść pokryta miękkim materiałem typu Softgrip zwiększa komfort i wygodę pracy oraz zmniejsza drgania przenoszone na przegub dłoni, gwarantując pewny chwyt urządzenia.

Samo wyłączające się szczotki węglowe zabezpieczają silnik przed uszkodzeniem.

3 zaciski kablowe w wyposażeniu umożliwiają łatwe poprowadzenie przewodu zasilającego wzdłuż rury odsysającej od odkurzacza.

Duża i bardzo pojemna walizka narzędziowa zapewnia łatwy transport i przechowywanie narzędzia wraz z osprzętem dodatkowym, walizka posiada specjalnie wyprofilowane miejsca na każdy element osprzętu dodatkowego, który znajduje się w wyposażeniu.


Moc silnika: 550 W
Prędkość obrotowa: od 340 do 910 obr/min (regulowana płynnie)

Średnica talerza szlifierskiego: 215 mm
Średnica papieru ściernego: 225 mm
Średnica siatki ściernej: 225 mm
Sposób mocowania papieru: na rzep
Ciężar urządzenia: 4,8 kg


- Szlifierka do gipsu (żyrafa) firmy BOSCH
- 1 siatka ścierna 225mm
- 1 słupek segmentowy
- 3 zaciski do mocowania przewodu zasilającego
- Walizka z tworzywa sztucznego
- Instrukcja obsługi w języku polskim
- Karta gwarancyjna