Laser krzyżowy GLL 3-80 BOSCH + uchwyt BM1 + kolumna TP320

  • Producent: BOSCH NIEBIESKI
  • Kod producenta: 0601063S12
  • Dostępność: Jest w magazynie
  • szt.
  • Cena netto: 1 625,20 zł 1 999,00 zł

Profesjonalny laser krzyżowy GLL 3-80 BOSCH w zestawie z walizką, uchwytem BM 1 oraz kolumną TP 320

Nowy, profesjonalny laser 3-płaszczyznowy GLL 3-80 firmy BOSCH przeznaczony jest do szybkiego, łatwego i co najważniejsze, bardzo precyzyjnego wyznaczania płaszczyzn i linii poziomych, pionowych, krzyżowych (prostopadłych) oraz pod skosem.


Precyzyjnie wyznaczone linie poziome, pionowe, krzyżowe i pod skosem - laser krzyżowy GLL 3-80 firmy BOSCH przeznaczony jest do szybkiego, łatwego i co najważniejsze, bardzo precyzyjnego wyznaczania płaszczyzn i linii poziomych, pionowych, krzyżowych (prostopadłych) oraz pod skosem.

Duży zasięg roboczy, duża dokładność oraz szybkość pracy - dzięki zastosowaniu nowej generacji przetwornika laserowego wiązka lasera widoczna jest w odległości nawet 20 metrów, a przy zastosowaniu odbiornika LR 6 lub LR 7 firmy BOSCH zasięg pracy wzrasta do 120 metrów. Szybki system autoniwelacji (automatyczne poziomowanie) pozwala na wytyczenie płaszczyzn i linii w zaledwie 4 sekundy z bardzo dużą dokładnością – 0,2 mm/m, czyli przy 10 metrach błąd nie przekroczy wartości 2 mm

Tryb pulsacyjny umożliwiający współpracę z odbiornikiem (detektorem) LR 6 lub LR 7 firmy BOSCH – ponad 4-krotnie zwiększony zasięg roboczy - tryb pulsacyjny w laserze GLL 3-80 pozwalana współpracę lasera z odbiornikiem LR 6 lub LR 7 firmy BOSCH, dzięki temu laser można wykorzystać przy bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych (jasne pomieszczenie, czy bezpośrednie działanie promieni słonecznych na wiązkę laserową, np. na zewnątrz budynku). Dodatkowo współpraca z odbiornikiem pozwala na zwiększenie zasięgu pracy lasera aż do 80 metrów !!

Łatwa i instynktowna obsługa - łatwa obsługa za pomocą tylko dwóch przycisków powoduje, że laser może obsługiwać praktycznie każda osoba. Z pracami, które trzeba było dotąd wykonywać za pomocą konwencjonalnej poziomnicy, ciężarka i linki można teraz wykonać za pomocą jednego urządzenia. Precyzyjne, poziome i pionowe płaszczyzny i linie lasera mogą być rzutowane z podłogi na ściany lub na sufit, razem lub oddzielnie, dzięki czemu użytkownik może wykonać wiele prac związanych z wyrównywaniem.

Funkcja blokowania wahadła - jeśli użytkownik potrzebuje wyświetlić linie ukośne, na przykład przy malowaniu ściany przy schodach dwoma kolorami, to korzystając z funkcji blokady wahadła może ręcznie ustawić żądany kąt. Ten tryb pracy sygnalizuje powoli migające światło lasera.


Duży kąt wyświetlania 3 wiązek laserowych = 360° 
- laser GLL 3-80 posiada bardzo duży kąt wyświetlania 3 wiązek laserowych, który wynosi 360 stopni w poziomie (oś x) i 360 stopni w pionie (oś y i oś z), dzięki czemu bez trudu możemy rzutować linie z podłogi na sufitu


Odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia - laser GLL 3-80 został wyposażony w trwałą i bardzo odporną na uszkodzenia obudowę, która praktycznie w całości została pokryta miękkim materiałem typu Softgrip, dzięki czemu laser jest odporny na kurz i bryzgającą wodę oraz na trudne warunki panujące na budowie, a dzięki blokadzie wahadła laser jest dobrze zabezpieczony przed wstrząsami w trakcie transportu.

Walizka z tworzywa sztucznego na laser i osprzęt dodatkowy - walizka gwarantuje łatwy i bezpieczny transport oraz ułatwia przechowywanie narzędzia, jest odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, dodatkowo walizka posiada specjalnie wyprofilowane miejsca na osprzęt dodatkowy, dzięki czemu żaden z elementów wyposażenia nie przemieszcza się w trakcie transportu.

Asortyment osprzętu dodatkowego w zestawie z laserem: 
- Pokrowiec ochronny - wykonany z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału, pozwala na bezpieczny transport i przechowywanie urządzenia.

- Laserowa tarcza celownicza - ułatwia lokalizowanie i wzmacnia widoczność linii laserowych lub punktu laserowego.
- Komplet baterii zasilających - w oferowanym zestawie dostarczane są 4 baterie R6 do zasilania lasera. Komplet nowych baterii pozwala na ponad 18 godzin ciągłej pracy lasera.
- Walizka z tworzywa sztucznego na laser i osprzęt dodatkowy - dzięki której narzędzie wraz z osprzętem dodatkowym ma swoje odpowiednie miejsce co w dużym stopniu ułatwia transport i przechowywanie narzędzia.
- Kolumna rozporowo-teleskopowa TP 320 BOSCH - to specjalna kolumna rozporowa wraz z uchwytem zaciskowym do montażu lasera na kolumnie. Kolumna posiada regulację wysokości w zakresie od 128 do 320 cm i jest idealnym rozwiązaniem do wytyczania pionów i poziomów na dużych wysokościach, jak również w ciasnych miejscach, czyli tam gdzie nie można rozłożyć statywu. Dzięki specjalnym elementom rozporowym z antypoślizgowego materiału kolumna gwarantuje dużą stabilność, a dzięki teleskopowej regulacji wysokości jest łatwa i szybka w montażu. 
- Statyw magnetyczny BM 1 BOSCH z klipsem - to specjalny statyw wyposażony w bardzo dokładną regulację wysokości do 70 mm. W części tylnej statywu zostały wbudowane silne magnesy, dzięki którym statyw może zostać zamocowany (przyczepiony) do dowolnej konstrukcji stalowej lub metalowego stelaża. W części dolnej statywu zostały umieszczone dwa gwinty montażowe (1/4" oraz 5/8"), pozwalające na zamocowanie w statywie BT 150 BOSCH lub na kolumnie rozporowej BT 350 BOSCH, a dołączony do statywu specjalny klips pozwala na szybki i łatwy montaż lasera np. do konstrukcji sufitu podwieszanego.  


Na wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii niebieskiej firmy BOSCH,
przy rejestracji pod adresem www.bosch-pt.com/warranty
w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.

Sposób wyświetlania wiązki lasera: 3 płaszczyzny = 3 linie 360° (x,y,z)
Sposób niwelacji: automat. samopoziomowanie (zasada wahadła)
Dokładność niwelacji: 0,2 mm/m
Zakres samoczynnej niwelacji: +/- 4°
Czas samoczynnej niwelacji: do 4 sekund
Typ lasera: 635 nm, < 1mW
Kąt wyświetlania linii: linia x = 360° / linia y = 360° / linia z = 360°
Zasięg pracy bez odbiornika: max. 20 m
Zasięg pracy z odbiornikiem: 120 m średnicy
Temperatura pracy: -10°C do +40°C
Złącze do statywu: bezpośrednie 1/4” i 5/8”
Zasilanie: 4 x baterie 1,5 V LR6 (AA)
Czas pracy na 1 pakiecie baterii: od 5 do 18 godzin (zależy od ilości wyświetlanych linii)
Ciężar urządzenia: 0,75 kg (z bateriami)
Wymiary urządzenia: 159 mm x 141 mm x 75 m

- laser 3-płaszczyznowy
- pokrowiec ochronny
- walizka 
- kolumna rozporowa TP 320
- uchwyt BM 1
- 4 baterie 1,5V LR6 (AA)
- Instrukcję w języku polskim
- Kartę gwarancyjną
- Dokument zakupu (FAKTURA VAT), bez którego gwarancja jest nieważna !!!