Laser GRL 300 HV BOSCH + walizka + LR1 + łata + statyw

  • Producent: BOSCH NIEBIESKI
  • Kod producenta: 061599405U
  • Dostępność: Jest w magazynie
    Czas realizacji: od 24 do 48 godzin
  • szt.
  • Cena netto: 2 885,37 zł 3 549,00 zł

Opis


Profesjonalny laser rotacyjny GRL 300 HV BOSCH do wyznaczania płaszczyzny w poziomie i pionie w zestawie z walizką, odbiornikiem, łatą oraz statywem

Profesjonalny laser rotacyjny GRL 300 HV Professional wraz z pilotem zdalnego sterowania RC 1 Professional oraz odbiornikiem LR 1 Professional są przeznaczone do szybkiego, łatwego i precyzyjnego poziomowania płaszczyzny o średnicy do 300 m. Laser rotacyjny GRL 300 HV jest idealnym narzędziem do profesjonalnego wyznaczania płaszczyzny w linii poziomej lub pozycji pionowej z dokładnością do ± 0,1 mm na metr. Dołączony do urządzenia pilot RC 1 oraz odbiornik LR 1 umożliwia użytkowanie narzędzia przez tylko jedną osobę.


Charakterystyka produktu


Precyzyjnie wyznaczone linie poziome. Laser rotacyjny GRL 300 HV firmy BOSCH przeznaczony jest do szybkiego, łatwego i co najważniejsze, bardzo precyzyjnego wyznaczania linii poziomych i pionowych o średnicy do 300 m (przy współpracy z odbiornikiem LR 1).

Duży zasięg roboczy, duża dokładność oraz szybkość pracy. Dzięki zastosowaniu nowej generacji przetwornika laserowego wiązka lasera widoczna jest w odległości nawet 30 metrów, a przy zastosowaniu odbiornika LR 1 firmy BOSCH zasięg promienia wzrasta do 150 metrów (średnica 300 m). Szybki system autoniwelacji (automatyczne poziomowanie) pozwala na wytyczenie płaszczyzn w zaledwie 15 sekund z dużą dokładnością – 0,1 mm/m, czyli przy 100 metrach błąd nie przekroczy wartości 10 mm

Tryb pulsacyjny umożliwiający współpracę z odbiornikiem (detektorem) LR1 Professional firmy BOSCH – zwiększony zasięg roboczy. Tryb pulsacyjny w laserze GRL 300 HV pozwalana na współpracę lasera z odbiornikiem LR1 firmy BOSCH, dzięki temu laser można wykorzystać przy bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych (jasne pomieszczenie, czy bezpośrednie działanie promieni słonecznych na wiązkę laserową, np. na zewnątrz budynku). Dodatkowo współpraca z odbiornikiem pozwala na zwiększenie zasięgu pracy lasera do 300 metrów !!!

Łatwa, instynktowna obsługa.
Łatwa obsługa za pomocą tylko intuicyjnych przycisków powoduje, że laser może obsługiwać praktycznie każda osoba. Z pracami, które trzeba było dotąd wykonywać za pomocą konwencjonalnej poziomnicy, ciężarka i linki można teraz wykonać za pomocą jednego urządzenia. Precyzyjne, poziome i pionowe płaszczyzny mogą być rzutowane z podłogi na ściany lub na sufit, dzięki czemu użytkownik może wykonać wiele prac związanych z wyrównywaniem.


Duży kąt wyświetlania wiązki laserowej (360 stopni ). Laser rotacyjny GRL 500 HV posiada bardzo duży kąt wyświetlania wiązki laserowej, który wynosi 360 stopni w poziomie i 360 stopni w pionie, dzięki czemu bez trudu możemy rzutować linie np. z podłogi na sufit.

System antywstrząsowy AntiDrift System (ADS). Urządzenie dodatkowo zostało wyposażone w system antywstrząsowy (ADS), który pomaga uniknąć błędów podczas niwelacji. Jest on aktywowany

Funkcja przypominania o konieczności kalibracji.

Funkcja nachylenia. Wartości nachylenia można wprowadzać precyzyjnie i bezpośrednio przez klawiaturę LR 50 Professional.

Funkcja Line Control. Prostopadłą linię można ustawić w trybie pracy pionowej zgodnie z zapotrzebowaniem za pomocą przycisków opatrzonych strzałkami.

Funkcja kontroli wysokości. Cyfrowy odczyt wiązki lasera z podaniem odchyłki w mm lub calach.

Przycisk Centre Line. Ustawia wiązkę lasera automatycznie, kierując się środkiem odbiornika i ustala wartość nachylenia.

Odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Laser GRL 500 HV został wyposażony w trwałą i bardzo odporną na uszkodzenia obudowę, która praktycznie w całości została pokryta miękkim materiałem typu Softgrip, dzięki czemu laser jest odporny na kurz i bryzgającą wodę oraz na trudne warunki panujące na budowie.

Szeroki asortyment osprzętu dodatkowego w zestawie z laserem:
Odbiornik laserowy LR 1 BOSCH - służy do szybkiego i bardzo dokładnego lokalizowania wiązki laserowej emitowanej przez laser rotacyjny GRL 250 HV firmy BOSCH. Przy współpracy z laserem zwiększa zasięg pracy lasera z 30 do 250 metrów, przeznaczony jest do pracy na zewnątrz budynku, również wtedy gdy panuje duże nasłonecznienie, czyli do pracy w warunkach, w których oko ludzkie nie jest w stanie zobaczyć wiązkę laserową. 
Statyw budowlany BT 160 BOSCH - statyw przeznaczony jest do montażu wszelkich narzędzi pomiarowych firmy BOSCH posiadających gwint montażowy 5/8". Statyw wykonany jest z aluminiowych profili, dzięki czemu jest bardzo lekki (waży ok. 5,5 kg), a przy tym stabilny, trwały i łatwy w transporcie. Posiada trzy rozsuwane nogi z możliwością regulacji wysokości w zakresie od 107 do 160 cm.
Łata miernicza GR 240 BOSCH - przeznaczona jest do pomiaru różnic wysokości z wykorzystaniem szerokiej gamy laserów budowlanych firmy BOSCH, jak również laserów innych producentów. Łata posiada milimetrową podziałkę mierniczą oraz skalę z kodowaniem barwnym z ustalonym punktem zerowym pomiędzy obszarem czerwonym i białym (z przodu łaty). Dzięki 2 rozsuwanym sekcjom posiada możliwość regulacji długości roboczej do 249 cm, a wbudowana libella pudełkowa i amortyzowana podpórka pozwala na dokładne ustawienie, rozsuwanie i kontrolowanie położenia łaty w pozycji pionowej. Dzięki niewielkiej długości transportowej wynoszącej 136 cm łata jest łatwa i wygodna w transporcie, a wbudowany specjalny adapter do montażu uchwytu wraz z odbiornikiem wysokiej mocy (np. LR 1 BOSCH, LR 2 BOSCH lub LR 50 BOSCH) pozwala na wykorzystanie łaty przy pomiarach na dużą odległość (do 500 metrów – odległość zależna jest od modelu lasera).

Uchwyt do mocowania odbiornika LR 1 BOSCH na łacie - uchwyt pozwala na szybkie zamocowanie odbiornika na łacie GR 240 firmy BOSCH, posiada duże i wygodne w obsłudze pokrętło dzięki któremu można w łatwy sposób regulować wysokość położenia odbiornika na łacie.
Futerał ochronny do LR 1 - wykonany z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału, pozwala na bezpieczny transport i przechowywanie urządzenia.
Okulary poprawiające widoczność linii lasera - zabarwione szkła wzmacniają widoczność linii laserowych lub punktu laserowego podczas pomiaru w miejscach bardzo jasno oświetlonych.
Walizka z tworzywa sztucznego - gwarantuje łatwy i bezpieczny transport oraz ułatwia przechowywanie narzędzia, jest odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, dodatkowo walizka posiada specjalnie wyprofilowane miejsca na osprzęt dodatkowy, dzięki czemu żaden z elementów wyposażenia nie przemieszcza się w trakcie transportu.


Parametry techniczne


Liczba wiązek laserowych i sposób wyświetlania: 1 linia 360°
Sposób niwelacji: automatyczne samopoziomowanie
Dokładność niwelacji: +/- 0,1 mm/m (w poziomie), +/- 0,1 mm/m (w pionie)
Zakres samoczynnej niwelacji: +/- 5° (+/- 8%)
Czas niwelacji: 15 sekund
Typ lasera: 635 nm, <1mW
Kąt wyświetlania linii: linia pozioma 360° 
Prędkość obrotowa: 150 / 300 / 600 obr/min
Zasięg pracy: 30 m (promień) / 60 m (średnica)
Zasięg pracy: 150 m (promień) / 300 m (średnica) 
Temperatura pracy: -10°C do +50°C
Złącze do statywu: bezpośrednie 5/8”
Czas pracy: do 50 godzin
Ciężar urządzenia: 1,8 kg (z bateriami)
Wymiary urządzenia: 190 x 180 x 170 mm


Dostawa zawiera


- Laser rotacyjny
- Pilot RC 1
- Odbiornik LR 50
- Statyw budowlany BT 160
- Łatę mierniczą GR 240
- Uchwyt do LR 1
- Futerał ochronny do LR 1
- Okulary do pracy z laserem
- Walizkę transportową
- Instrukcję obsługi w języku polskim
- Kartę gwarancyjną
- FAKTURĘ VAT (eFaktura)


3 LATA GWARANCJI !!!


Na wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii niebieskiej firmy BOSCH,
przy rejestracji pod adresem www.bosch-pt.com/warranty
w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.