Laser krzyżowy GLL 3-50 BOSCH L-BOXX + uchwyt BM1

  • Producent: BOSCH NIEBIESKI
  • Kod producenta: 0601063802
  • Dostępność: Jest w magazynie
    Czas realizacji: Od 24 do 48 godzin
  • szt.
  • Cena netto: 1 234,96 zł 1 519,00 zł

Opis


Profesjonalny laser krzyżowy GLL 3-50 BOSCH Professional w zestawie z walizką L-Boxx oraz uchwytem BM 1

Nowy, profesjonalny laser krzyżowy GLL 3-50 firmy BOSCH to proste w obsłudze uniwersalne urządzenie do wszystkich prac niwelacyjnych oraz do przenoszenia pomiarów. Laser może emitować równocześnie do trzech linii: skrzyżowane linie wyświetlane do przodu i do góry oraz linię pionową w prawo pod kątem 90°, a także punkt w pionie skierowany w dół. Wyjątkowym atutem nowego lasera jest obrotowy i bezstopniowo regulowany ministatyw, który znajduje się w wyposażeniu standardowym urządzenia. Zapewnia on ustawienie lasera GLL 3-50 Professional w pozycji umożliwiającej szybkie ustawienie wysokości, kątów prostych i punktów w pionie oraz ich sprawne przenoszenie. Dzięki temu monterzy ścian gipsowo-kartonowych lub stolarze mogą szybciej rozplanować pomieszczenia oraz dokładniej rozmieścić ścianki działowe.


Podstawowe zalety lasera

Precyzyjnie wyznaczone linie poziome, pionowe, krzyżowe i pod skosem - laser krzyżowy GLL 3-50 firmy BOSCH przeznaczony jest do szybkiego, łatwego i co najważniejsze, bardzo precyzyjnego wyznaczania linii poziomych, pionowych, krzyżowych (prostopadłych) oraz pod skosem.

Duży zasięg roboczy, duża dokładność oraz szybkość pracy - dzięki zastosowaniu nowej generacji przetwornika laserowego wiązka lasera widoczna jest w odległości nawet 20 metrów, a przy zastosowaniu odbiornika LR 2 firmy BOSCH zasięg pracy wzrasta do 50 metrów. Szybki system autoniwelacji (automatyczne poziomowanie) pozwala na wytyczenie płaszczyzn i linii w zaledwie 4 sekundy z bardzo dużą dokładnością – 0,3 mm/m, czyli przy 10 metrach błąd nie przekroczy wartości 3 mm

Tryb pulsacyjny umożliwiający współpracę z odbiornikiem (detektorem) LR 2 Professional firmy BOSCH – ponad 2,5-krotnie zwiększony zasięg roboczy - Tryb pulsacyjny w laserze GLL 3-50 pozwala na współpracę lasera z odbiornikiem LR 2 firmy BOSCH, dzięki temu laser można wykorzystać przy bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych (jasne pomieszczenie, czy bezpośrednie działanie promieni słonecznych na wiązkę laserową, np. na zewnątrz budynku). Dodatkowo współpraca z odbiornikiem pozwala na zwiększenie zasięgu pracy lasera aż do 50 metrów !!!

Wysoka precyzja, elastyczność i wszechstronność dzięki zastosowaniu ministatywu - laser GLL 3-50 Professional można w łatwy sposób zamontować na ministatywie, który składa się z regulowanej obrotowej podstawy umieszczonej na trzech teleskopowych stopkach. Chcąc przenieść punkt pionu na podłoże, można wysunąć stopki o kilka centymetrów, co ułatwia dostęp do zaznaczonego punktu. Dzięki obrotowej podstawie i precyzyjnej regulacji laser można ustawić w dowolnej, wybranej pozycji. W podstawie lasera GLL 3-50 Professional znajduje się zintegrowany gwint 1/4" do zamontowania na statywach fotograficznych oraz 5/8" do statywów budowlanych Zapewnia to maksymalny komfort i elastyczność pracy z wielofunkcyjnym laserem liniowym.

Łatwa, instynktowna obsługa - łatwa obsługa za pomocą tylko dwóch przycisków powoduje, że laser może obsługiwać praktycznie każda osoba. Z pracami, które trzeba było dotąd wykonywać za pomocą konwencjonalnej poziomnicy, ciężarka i linki można teraz wykonać za pomocą jednego urządzenia. Precyzyjne, poziome i pionowe płaszczyzny i linie lasera mogą być rzutowane z podłogi na ściany lub na sufit, razem lub oddzielnie, dzięki czemu użytkownik może wykonać wiele prac związanych z wyrównywaniem.

Funkcja blokowania wahadła - jeśli użytkownik potrzebuje wyświetlić linie ukośne, na przykład przy malowaniu ściany przy schodach dwoma kolorami, to korzystając z funkcji blokady wahadła może ręcznie ustawić żądany kąt. Ten tryb pracy sygnalizuje powoli migające światło lasera

Duży kąt wyświetlania 3 wiązek laserowych - laser GLL 3-50 posiada bardzo duży kąt wyświetlania wiązki laserowej, który wynosi 120 stopni w poziomie i 140 stopni w pionie, dzięki czemu bez trudu możemy rzutować linie z podłogi na sufit.

Wbudowana funkcja OUT OF LEVEL - dokładność pracy gwarantuje wbudowana funkcja – OUT OF LEVEL, która powoduje, że przy pomocy migających wiązek laserowych laser wskazuje każde odchylenie od poziomu czy pionu, które przekroczy możliwości autoniwelacji (4 stopnie).

Wbudowana funkcja BATERY LOW - laser krzyżowy GLL 3-50 firmy BOSCH wyposażony został we wskaźnik zużycia baterii, dzięki któremu użytkownik wie, w którym momencie należy wymienić baterie.

Odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia - laser GLL 3-50 został wyposażony w trwałą i bardzo odporną na uszkodzenia obudowę, która praktycznie w całości została pokryta miękkim materiałem typu Softgrip, dzięki czemu laser jest odporny na kurz i bryzgającą wodę oraz na trudne warunki panujące na budowie, a dzięki blokadzie wahadła laser jest dobrze zabezpieczony przed wstrząsami w trakcie transportu

Szeroki asortyment osprzętu dodatkowego w zestawie z laserem:
- Bezstopniowo regulowany ministatyw - zapewnia on ustawienie lasera GLL 3-50 Professional w pozycji umożliwiającej szybkie ustawienie wysokości, kątów prostych i punktów w pionie oraz ich sprawne przenoszenie. Dzięki temu monterzy ścian gipsowo-kartonowych lub stolarze mogą szybciej rozplanować pomieszczenia oraz dokładniej rozmieścić ścianki działowe. 
Walizka z tworzywa sztucznego L-BOXX 136 BOSCH z dwoma wkładami - to najnowsza linia walizek firmy BOSCH. Dzięki specjalnej konstrukcji dodatkowych zaczepów walizki z linii L-BOXX można ze sobą łączyć w jedną całość. System ten pozwala na transport i przenoszenie kilku narzędzi jednocześnie, jest on bardzo praktyczny i co ważne bezpieczny ponieważ w łatwy sposób możemy zabezpieczyć kilka narzędzi jednocześnie.
Statyw magnetyczny BM 1 BOSCH z klipsem - to specjalny statyw wyposażony w bardzo dokładną regulację wysokości do 70 mm. W części tylnej statywu zostały wbudowane silne magnesy, dzięki którym statyw może zostać zamocowany (przyczepiony) do dowolnej konstrukcji stalowej lub metalowego stelaża. W części dolnej statywu zostały umieszczone dwa gwinty montażowe (1/4" oraz 5/8"), pozwalające na zamocowanie w statywie BS 150 BOSCH lub na kolumnie rozporowej BT 350 BOSCH.

- Laserowa tablica celownicza - za pomocą płytki pomiarowej można przenieść znacznik lasera na podłoże względnie jego wysokość na ścianę. Za pomocą pola zerowego i podziałki można dokonać pomiaru przesunięcia do pożądanej wysokości i nanieść je na innym miejscu. Pozwala to uniknąć precyzyjnego nastawiania urządzenia na wysokość, która ma zostać przeniesiona. Płytka pomiarowa pokryta jest warstwą odblaskową, co zapewnia lepszą widoczność promienia lasera przy większej odległości bądź przy silnym świetle słonecznym. Zwiększona widoczność promienia jest zauważalna, tylko gdy się patrzy na płytkę równolegle do emitowanej wiązki lasera. 
- Okulary poprawiające widoczność linii lasera - zabarwione szkła wzmacniają widoczność linii laserowych lub punktu laserowego podczas pomiaru w miejscach bardzo jasno oświetlonych. 
- Komplet baterii zasilających - w oferowanym zestawie dostarczane są 4 baterie R6 do zasilania lasera. Komplet nowych baterii pozwala na ponad 18 godzin ciągłej pracy lasera.


Parametry techniczne


Sposób wyświetlania wiązki laserowej: 3 linie (x, y, z)
Sposób niwelacji: automat. samopoziomowanie (zasada wahadła)
Dokładność niwelacji: 0,3 mm / m
Zakres samoczynnej niwelacji: +/- 4° 
Czas samoczynnej niwelacji: do 4 sekund 
Typ lasera: 635nm, <1mW 
Kąt wyświetlania linii: linia pozioma 120º / linia pionowa 140º
Zasięg pracy: max. 20m 
Zasięg pracy z odbiornikiem: max. 50m 
Temperatura pracy: -10°C do +40°C 
Złącze do statywu: bezpośrednie 1/4” i 5/8”
Zasilanie: 4 baterie 1,5V R6 (AA)
Czas pracy: od 6 do 18 h (zależy od ilości wyświetlanych linii)
Ciężar urządzenia: 0,94 kg (z bateriami)
Wymiary urządzenia: 146 mm x 117 mm x 83 mm


Dostawa zawiera 


- Laser krzyżowy
- Regulowany ministatyw
- Walizkę L-BOXX
- Uchwyt BM 1
- Laserową tablicę celowniczą
- Okulary do pracy z laserem
- Komplet baterii zasilających
- Wkład do walizki na laser
- Instrukcję obsługi w języku polskim
- Kartę gwarancyjną 
- FAKTURĘ VAT (eFaktura)


3 lata gwarancji !!!


Na wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii niebieskiej firmy BOSCH, 
przy rejestracji pod adresem www.bosch-pt.com/warranty 
w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.