Ładowarka GAL 18V-40 BOSCH (14,4V, 18V Li-Ion)

 • Producent: BOSCH
 • Kod producenta: 1600A019RJ
 • Dostępność: Jest w magazynie
 • szt.
 • Cena netto: 121,14 zł 149,00 zł

 

Ładowarka cyfrowa do akumulatorów litowo-jonowych o napięciu 14,4V i 18V GAL 18V-40 BOSCH Professional

 

Profesjonalna ładowarka sieciowa GAL 18V-40 firmy BOSCH przeznaczona jest do ładowania akumulatorów litowo-jonowych o napięciu 14,4V i 18V firmy BOSCH. Akumulatory te wykorzystywane są we wszystkich dostępnych elektronarzędziach z linii profesjonalnej firmy BOSCH. Ładowarka nie jest przeznaczona doładowania akumulatorów litowo-jonowych wykorzystywanych w elektronarzędziach z linii amatorskiej (zielonej). 

Akumulatory litowo-jonowe firmy BOSCH to akumulatory, które można doładowywać w dowolnej chwili. Nie ważne czy akumulatory są całkowicie rozładowane, czy naładowane w jakimkolwiek stopniu, to proces ładowania można rozpocząć w każdej chwili, a stopień naładowania akumulatora wpływa jedynie na czas w jakim ładowarka w pełni naładuje akumulator.


Inteligentny system ładowania firmy BOSCH ze sterowaniem mikroprocesorowym, dzięki któremu ładowarka automatycznie rozpoznaje:
- aktualny stan naładowania akumulatora
- temperaturę akumulatora
- napięcie akumulatora
oraz dobiera najbardziej odpowiedni algorytm ładowania i optymalny prąd ładowania, a po zakończonym procesie ładowanie automatycznie wyłącza się i przechodzi w stan podtrzymania ładunku akumulatora, ma to zasadniczy wpływ na przedłużenie żywotności akumulatora, a poza tym akumulator będzie stale całkowicie naładowany przez cały czas przechowywania go w ładowarce

System kontroli temperatury ładowanego akumulatora,  automatycznie rozpoznaje temperaturę ładowanego akumulatora i jeśli jest ona zbyt niska lub w zbyt wysoka przerywa proces ładowania, co w znacznym stopniu wpływa na zwiększenie żywotności akumulatora (akumulator powinien być ładowany w temperaturze od 0°C do +45°C)

Wbudowany system chłodzenia akumulatora ACTIVE AIR COOLING automatycznie rozpoznaje temperaturę ładowanego akumulatora i jeśli przekracza 10°C to automatycznie uruchamia wbudowany wentylator, który poprzez specjalne otwory wentylacyjne, znajdujące się zarówno w ładowarce jak i w akumulatorze litowo-jonowym firmy BOSCH, doprowadza chłodne powietrze do akumulatora, tym samym system ten wpływa na znaczne skrócenia czasu ładowania, np. akumulator o dużej pojemności = 6,0Ah ładowany jest w czasie 95 minut.

Przeciążeniowe zabezpieczenie temperaturowe ładowarki zapobiega przegrzaniu się ładowarki w trakcie pracy, tym samym chroni ładowarkę oraz ładowany akumulator przed uszkodzeniem

Trwała i odporna na uszkodzenia obudowa wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury pojawiające się w trakcie procesu ładowania, wyposażona w otwory wentylacyjne umożliwiające skuteczne chłodzenia układów sterowania

Specjalne otwory na spodzie ładowarki pozwalające na zawieszenie jej na ścianie zapewniają dużą wygodę użytkowania i oszczędność miejsca

2 wbudowane diody LED:
czerwona – informuje o uszkodzeniu lub o nieprawidłowej temperaturze akumulatora
zielona – informuje o przebiegu procesu ładowania, migająca dioda oznacza, że akumulator jest w trakcie procesu ładowania, a ciągłe świecenie diody oznacza, że akumulator został w pełni naładowany i proces ładowania się zakończył.
Ciągłe świecenie diody czerwonej informuje o uszkodzeniu lub o nieprawidłowej temperaturze akumulatora. Jeśli ładowarka rozpozna zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturę wówczas proces ładowania zostaje przerwany do momentu osiągnięcia prawidłowej temperatury akumulatora (akumulator powinien być ładowany w temperaturze od 0°C do +45°C).

Specjalny kształt obudowy pozwala na odpowiednie owinięcie ładowarki przewodem zasilającym tak aby ułatwić jej transport czy przechowywanie.


Na osprzęt firmy BOSCH producent udziela 24 miesięcznej gwarancji
po rejestracji na stronie: www.bosch-pt.com/warranty
w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.
 • Napięcie zasilania 220 - 230V 50/60Hz
 • Maksymalny pobór mocy 95W
 • Maksymalny prąd ładowania 4,0A
 • System ładowania inteligentny, w pełni automatyczny
 • Rodzaj sterowania procesem ładowania cyfrowe
 • Zakres temperatury ładowania akumulatora od 0°C do 45°C
 • Napięcie ładowanego akumulatora 14,4 V / 18 V
 • Pojemność ładowanego akumulatora od 1,5 Ah do 12,0Ah
 • Numer katalogowy producenta 1600A019RJ

Czasy ładowań w pełni rozładowanego akumulatora 14,4 V / 18 V:
- akumulator o pojemności 2,0 Ah– max. czas ładowania 35 minut
- akumulator o pojemności 3,0 Ah– max. czas ładowania 50 minut
- akumulator o pojemności 4,0 Ah– max. czas ładowania 65 minut
- akumulator o pojemności 5,0 Ah– max. czas ładowania 70 minut
- akumulator o pojemności 6,0 Ah– max. czas ładowania 95 minut
- akumulator o pojemności 8,0 Ah– max. czas ładowania 120 minut
- akumulator o pojemności 12,0 Ah– max. czas ładowania 170 minut

 • Ładowarkę cyfrową firmy BOSCH