Dalmierz laserowy GLM 40 BOSCH

  • Producent: BOSCH NIEBIESKI
  • Kod producenta: 0601072900
  • Dostępność: Jest w magazynie
    Czas realizacji: Od 24 do 48 godzin
  • szt.
  • Cena netto: 316,26 zł 389,00 zł

Opis


Dalmierz laserowy GLM 40 BOSCH

 
Podstawowe zalety dalmierza

Szybkie i łatwe pomiary, szeroki zakres pomiarowy i bardzo wysoka precyzja pomiaru - dalmierz firmy BOSCH model GLM 40 przeznaczony do szybkich, łatwych i co ważne, bardzo dokładnych pomiarów przy pomocy promienia laserowego. Za naciśnięciem przycisku mierzy długości, powierzchnie i kubatury, a wynik pomiaru ukazuje się na dużym, ciekłokrystalicznym wyświetlaczu dalmierza. Dalmierz GLM 40 to dalmierz, dzięki któremu możemy dokonać pomiaru w szerokim zakresie długości od 15 centymetrów do 40 metrów (od 0,15 m do 40 m). Dalmierz GLM 40 wykonuje pomiary z absolutną precyzją: na dystansie do 40 metrów mierzy długości z dokładności +/- 1,5 mm. Wystarczy skierować promień lasera na punkt końcowy pomiaru, a jeśli po długości użytkownik zmierzy dodatkowo szerokość, wówczas urządzenie automatycznie obliczy powierzchnię pomieszczenia. Przy dodatkowym pomiarze wysokości, na wyświetlaczu pojawi się obliczona kubatura pomieszczenia.

Bardzo mały i odporny na uszkodzenia - dalmierz laserowy GLM 40 jest tak mały, że z powodzeniem zmieści się w kieszeni koszuli, czy spodni, a zawarte w wyposażeniu etui z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału można przypiąć do paska, dzięki czemu przyrząd zawsze znajduje się pod ręką. Miękkie powierzchnie chwytowe typu Softgrip sprawiają, że dalmierz nie tylko doskonale leży w dłoni, ale także chronią go przed uszkodzeniem w chwili upadku na twardą powierzchnię. Konstrukcja dalmierza sprawia, że jest on odporny na uszkodzenia nawet przy upadku na beton z wysokości 1 metra, a wysoka ochrona przed pyłem i wilgocią (IP 54) sprawia, że może być wykorzystywany w ciężkich warunkach budowlanych.

Prosta i instynktowna obsługa - przy pomocy dalmierza GLM 40 można szybko wykonać nawet do 90% wszystkich pomiarów odległości. Zrozumiałe symbole graficzne gwarantują prostą obsługę: użytkownik decyduje, czy ma zamiar mierzyć długość, powierzchnię czy kubaturę, a GLM 40 w ciągu paru sekund wykonuje pomiar, wykorzystując do tego zaawansowaną technikę laserową.

Funkcja - pośredni pomiar długości - podczas dokonywania pomiarów nie przeszkadzają nawet obiekty obce na linii pomiaru: funkcja pośredniego pomiaru długości pozwala użytkownikowi zmierzyć długość odcinka przy pomocy twierdzenia Pitagorasa, np. podczas pomiaru wysokości budynku.

Funkcja - Automatyczna Suma - dalmierz laserowy GLM 40 posiada funkcję automatycznej sumy, dzięki której dalmierz automatycznie sumuje pojedyncze pomiary i wynik sumy wyświetla na wyświetlaczu. Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas wyliczania ilości potrzebnego materiału. Wartość automatycznej sumy zostaje skasowana po wyłączeniu dalmierza przez użytkownika.

Trójwierszowy wyświetlacz z funkcją podświetlenia - dalmierz laserowy GLM 40 posiada 3-wierszowy ciekłokrystaliczny wyświetlacz, na którym wyświetlane są najbardziej przydatne informacje takie jak: aktualna wartość pomiarowa, poprzednia wartość pomiarowa, automatyczna suma pomiarowa, pomiar długości, włączenie lasera, informacja o błędnym pomiarze, niski poziom naładowania baterii oraz zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura pracy. Dalmierz GLM 40 został również wyposażony w funkcję podświetlenia wyświetlacza w kolorze białym, co w dużym stopniu ułatwia wykonywanie pomiarów w miejscach zaciemnionych. Funkcja podświetlenia sterowana jest automatycznie, to znaczy, że po upływie 10 sekund bezczynności oświetlenie wyświetlacza zostanie przyciemnione, a po 30 sekundach podświetlenie zostanie całkowicie wyłączone, dzięki tej funkcji zużycie baterii zostało zmniejszone do minimum.

Sygnał dźwiękowy - dalmierz laserowy GLM 40 został wyposażony w specjalny sygnał dźwiękowy, który potwierdza wykonanie pomiaru. Dodatkowo użytkownik ma możliwość włączenia lub wyłączenia sygnału dźwiękowego.

Długi czas pracy na jednym komplecie baterii - dalmierz laserowy GLM 40 zasilany jest dwoma bateriami R3 1,5 V, które pozwalają wykonać ponad 5000 pomiarów.

Wraz z dalmierzem laserowym GLM 40 oferowanym na tej aukcji znajdują się:
• pokrowiec ochronny wykonany z trwałej i odpornej na uszkodzenia tkaniny
• komplet baterii zasilających - 2 x bateria R3 (AAA)


Parametry techniczne


Zakres pomiarowy: od 0,15 do 40 m
Dokładność pomiarowa typowa: +/- 1,5 mm
Najmniejsze wskazanie pomiaru na wyświetlaczu: 0,1 mm
Czas pomiaru: od 0,5 do 4,0 sekund 
Typ lasera: 635 nm, < 1 mW
Klasa lasera: 2
Stopień ochrony przed pyłem i wodą: IP 54
Automatyczny wyłącznik wiązki lasera: po 20 sekundach bezczynności
Automatyczny wyłącznik dalmierza: po 5 minutach bezczynności
Zasilanie: 2 x bateria R3 (AAA)
Ciężar urządzenia: 0,090 kg
Wymiary urządzenia: 105x41x24 mm


Dostawa zawiera 


- Dalmierz laserowy
- Pokrowiec ochronny
- Komplet baterii zasilających
- Kartę gwarancyjną
- Instrukcję obsługi w języku polskim
- FAKTURĘ VAT (eFaktura)


3 lata gwarancji !!!


 3 lata gwarancji

Na wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii niebieskiej firmy BOSCH, 
przy rejestracji pod adresem www.bosch-pt.com/warranty 
w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.