Czym kierować przy wyborze młotowiertarki?

 

Młotowiertarka, będąca jednym z najpopularniejszych elektronarzędzi, przydaje się m.in. podczas prac remontowych i budowlanych – zarówno tych lekkich, jak i cięższych czy bardziej skomplikowanych. Poszczególne modele różnią się od siebie parametrami, a co za tym idzie, także zastosowaniem. W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru młotowiertarki!

Jak wybrać najlepszą młotowiertarkę?

Decyzja dotycząca wyboru konkretnego modelu młotowiertarki musi być dobrze przemyślana, należy więc zastanowić się, do czego oraz jak często będzie ona używana. Niektóre funkcje i udogodnienia narzędzi tego typu pozwalają na pracę przy nietypowych materiałach, takich jak np. drewno czy metal. Wśród najważniejszych udogodnień nowoczesnych młotowiertarek wyróżnia się przede wszystkim funkcję regulacji obrotów, możliwość zmiany kierunku obrotów, redukcja drgań, a także funkcję dłutowania, która może przydać się podczas szczególnie skomplikowanych prac. Warto także zwrócić uwagę na typ uchwytu: młotowiertarki z wymiennym uchwytem pozwalają na swobodną i wygodną zmianę osprzętu, bez stosowania dodatkowych narzędzi.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Jednym z parametrów, na który szczególnie warto zwrócić uwagę podczas wyboru młotowiertarki, jest moc urządzenia, która znacząco wpływa na czas jego użytkowania. Im większa moc, tym dłużej może ono pracować – bez konieczności robienia przerw. Równie istotna jest energia pojedynczego udaru, która z kolei warunkuje efektywność pracy oraz możliwość kruszenia różnorodnych materiałów. Ponadto młotowiertarki różnią się od siebie rodzajem zasilania. Urządzenia dzielą się na akumulatorowe oraz zasilane elektrycznie, dlatego podczas zakupu należy zastanowić się, w jakich miejscach najczęściej narzędzie będzie wykorzystywane.

Warto pamiętać, że o jakości młotowiertarki decyduje także producent, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie urządzeń znanych i renomowanych marek – jak np. młotowiertarki Bosch. Narzędzia tego typu najczęściej objęte są wieloletnią gwarancją, a ich ewentualne serwisowanie nie jest trudne i skomplikowane, z uwagi na dużą dostępność punktów naprawczych profesjonalnych firm.