Jak polerować?

 

Polerowanie to proces wygładzania i nadawania połysku różnym powierzchniom. W zależności od rodzaju materiału, z którego wykonana jest polerowana powierzchnia, można wyróżnić kilka technik i środków stosowanych w tym celu. Bardzo ważne jest także użycie odpowiednich narzędzi polerskich. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak polerować.

Polerki wielofunkcyjne

Pierwszym narzędziem, które warto wymienić w kontekście polerowania są polerki wielofunkcyjne. Ich lekka i kompaktowa konstrukcja umożliwia dotarcie nawet do miejsc trudno dostępnych, takich jak zakamarki czy szczeliny, co sprawia, że są doskonałym narzędziem do polerowania. Polerki od sprawdzonych producentów wyposażone są  w różne akcesoria, które można łatwo wymieniać w zależności od aktualnych potrzeb.

Szlifierki mimośrodowe

Jednym z najpopularniejszych rodzajów elektronarzędzi do polerowania są także szlifierki mimośrodowe. Narzędzia te, będące jednymi z najbardziej popularnych w swojej kategorii, cechują się mocą, trwałością oraz lekkością i poręcznością. Umożliwiają szybkie i precyzyjne szlifowanie oraz polerowanie różnorodnych powierzchni takich jak drewno, metal, tworzywa sztuczne, kamień czy ceramika, pokrytych farbą, lakierem czy szpachlą. Cechuje je także zdolność do dopasowywania się do powierzchni dzięki elastycznemu talerzowi.

Jak odpowiednio korzystać z szlifierek mimośrodowych

Aby osiągnąć optymalne rezultaty podczas szlifowania czy polerowania powierzchni za pomocą szlifierek mimośrodowych, należy stosować się do kilku ważnych zasad. Przede wszystkim warto pamiętać o odpowiednim doborze papieru ściernego, dostosowanym do rodzaju materiału i oczekiwanego efektu wykończenia. W przypadku polerowania różnych materiałów stosuje się również specjalne pasty i dyski polerskie. Szczególnie polecane są tarcze polerskie z wełny, które zapewniają doskonałe wykończenie powierzchni. Są to produkty przeznaczone do polerowania takich materiałów, jak: plastik wzmacniany włóknem szklanym, profile stalowe, metalowe rury, blacha, miękkie metale, mosiądz, hartowana stal, złoto, aluminium, srebro, stal nierdzewna, miedź, tworzywo sztuczne i pleksiglas.