Jak należy używać lasera liniowego?

 

Sukces pracy wielu fachowców w dużej mierze zależy od precyzyjnych pomiarów. I choć na ogół wykonują je oni ręcznie, coraz więcej z nich decyduje się na korzystanie z profesjonalnych narzędzi, do których należy laser liniowy. Z naszego wpisu dowiesz się, jak go używać.

Do czego służy laser liniowy?

Laser liniowy przeznaczony jest do szybkiego, łatwego i co najważniejsze bardzo precyzyjnego wyznaczania i kontrolowania linii. Dzięki niemu można wyznaczać piony, poziomy oraz spadki pod różnym kątem. Jest idealnym urządzeniem do układania płytek ceramicznych zarówno na podłogach, jak i na ścianach. Dzięki zastosowaniu nowej generacji przetwornika laserowego, linie lasera widoczne są w odległości do 20 metrów, a jego dokładność pozwala na wytyczenie ich z bardzo dużą dokładnością. Może on także występować w wersji z poziomicą. Jest to przyrząd niewiele większy od tradycyjnego pudełka zapałek, a maksymalny zasięg pracy linii laserowej wynosi 4,5 metra. To niewielkie urządzenie zapewnia nieocenioną pomoc przy wieszaniu obrazów, montowaniu półek czy układaniu płytek.

Jak zapewnić precyzję pomiarów?

Laser liniowy to narzędzie, które zapewnia niezwykłą precyzję pomiarów. Aby jednak tak było, należy wiedzieć, w jaki sposób z niego korzystać. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie ustawienie. Powinien on znajdować się na równej, twardej powierzchni lub też na odpowiednim statywie. W większości urządzeń tego typu można wybrać dwa tryby pracy – z funkcją automatycznego poziomowania bądź też bez niej. Obsługa laserów liniowych jest łatwa i instynktowna i odbywa się najczęściej za pomocą jednego przycisku. Ponadto urządzenia renomowanych marek posiadają funkcję automatycznego wyłącznika, który sprawia, że po 30 minutach pracy laser samoczynnie się wyłącza, co przekłada się na oszczędność baterii. Dodatkowo użytkownik ma możliwość przełączenia lasera na tryb pracy ciągłej.

Podsumowując, laser liniowy to doskonałe urządzenia, które ma realne przełożenie na precyzję pomiarów, a także na komfort pracy. Poręczność i łatwość obsługi sprawia, że sprawdza się zarówno w użytku profesjonalnym, jak i jest ceniony przez domowych majsterkowiczów.