Szlifierka kątowa 18V ADVANCEDGRIND BOSCH 1x6,0Ah

 • Producent: BOSCH ZIELONY
 • Kod producenta: 06033D9006
 • Dostępność: Jest w magazynie
 • szt.
 • Cena netto: 787,80 zł 969,00 zł

Akumulatorowa szlifierka kątowa AdvancedGrind 18 BOSCH.


Narzędzia akumulatorowe z serii zielonej firmy BOSCH to niezawodne i bardzo wytrzymałe narzędzia, nawet po upadku z wysokości 2 metrów na beton urządzenia te zachowują pełną sprawności i funkcjonalność. Należą do jednych z najlepszych tego typu urządzeń na rynku. Wykorzystywane są przez specjalistyczne firmy budowlane i remontowe na całym świecie. Ich innowacyjna koncepcja budowy gwarantuje maksymalną wytrzymałość i żywotność. Po raz pierwszy obudowa jest w całości oddzielona od jednostki napędowej. Tym samym obudowa nie pełni już funkcji podtrzymującej i w połączeniu z elastycznym materiałem Dura Shield stanowi perfekcyjną ochronę przed wszelkimi drganiami, udarami i uszkodzeniami. Umożliwia to efektywną, wysoce profesjonalną pracę bez przerw spowodowanych usterkami narzędzia.


Szlifierka kątowa model AdvancedGrind 18 firmy BOSCH jest bardzo lekka i poręczna. Przeznaczona do cięcia blachy, rur, kątowników, płaskowników oraz elementów zbrojeniowych jak również do obróbki metali kolorowych, do szlifowania spawów oraz wygładzania i usuwania zadziorów z elementów stalowych. Przy użyciu talerza szlifierskiego można również szlifować powierzchnie lakierowane, zaś przy użyciu tarczy diamentowej łatwo i szybko ciąć glazurę i terakotę.

Szlifierka kątowa AdvancedGrind 18 to mocna i wydajna szlifierka akumulatorowa. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii uzyskuje o 30% większe tempo pracy aniżeli tradycyjna szlifierka akumulatorowa w tej samej klasie wagowej, została wyposażona w akumulator litowo-jonowy 18V o bardzo dużej pojemności – 6,0Ah.

Akumulatory litowo-jonowe 18V / 6,0Ah seria PBA BOSCH to akumulatory nie posiadające efektu pamięci oraz efektu samorozładowania, dodatkowo są odporne na nieregularne ładowanie (doładowywanie). Nawet po długim okresie nie używania są bardzo wydajne i zapewniają pełną gotowość do pracy. W każdej chwili można je doładowywać i nie ma obawy, że zostaną uszkodzone

Dodatkowo szlifierka została wyposażona w najnowsze systemy przeciw przeciążeniowe – system elektronicznej ochrony ECP oraz system zarządzania energią cieplną

System elektronicznej ochrony ECP (Electronic Cell Protection) firmy BOSCH dzięki któremu okres użytkowania akumulatora i silnika został wydłużony kilkukrotnie, chroni on akumulator i silnik przed przeciążeniem i przegrzaniem oraz zapobiega przed głębokim rozładowaniem akumulatora

System zarządzania energią cieplną firmy BOSCH to system, który reguluje pracą urządzenia w przypadku zagrożenia przegrzaniem. Zapewnia optymalne odprowadzenie ciepła, obniża temperaturę akumulatora i w trakcie pracy chroni ogniwa przed nadmiernym nagrzaniem

Szlifierka kątowa AdvancedGrind 18 firmy BOSCH została wyposażona w innowacyjny system SYNEON CHIP

Syneon Chip jest częścią unikatowego elektronicznego systemu sterującego efektywną interakcją między akumulatorem, silnikiem i przekładnią, aby zapewnić optymalną moc przez cały czas pracy i do każdego rodzaju pracy. Inteligentna elektronika kontroluje zapotrzebowanie na moc, napięcie i temperaturę akumulatora

Chip monitoruje moc potrzebną do wykonania zadania i zapobiega niekorzystnym efektom skoków napięcia. W efekcie akumulator, silnik i przekładania zawsze pracują w bardziej wydajny sposób

Dodatkowo kontroluje on pobór prądu w narzędziach o wysokim natężeniu, w ten sposób gwarantuje bardziej optymalną niż kiedykolwiek moc dostarczaną do silnika. Szlifierka pracuje z równomierną mocą przez cały czas, bez względu na stan naładowania akumulatora, między innymi dzięki unikaniu nieefektywnego wykorzystania energii

W wyposażeniu seryjnym znajduje się najnowszej generacji ładowarka sieciowa – model AL 1830 CV.

Ładowarka AL 1830 CV firmy BOSCH to najnowsza ładowarka sieciowa z mikroprocesorowym układem sterowania, wyposażona w system ReadyToGO, dzięki któremu w ciągu 90 minut ładowania akumulator uzyskuje już 80% pojemności, a w ciągu 140 minut osiąga stan pełnego naładowania - 100% akumulatora o pojemności 6,0Ah.

SYSTEM POWER FOR ALL

Czyli jeden akumulator i jedna ładowarka do obsługi wszystkich elektronarzędzi z oferty narzędzi amatorskich oraz ogrodowych firmy BOSCH.

Pozwala to na bardzo swobodną rozbudowę posiadanych elektronarzędzi akumulatorowych w swoim warsztacie, a w ofercie oprócz typowych elektronarzędzi akumulatorowych firma BOSCH oferuje bardzo szeroką gamę elektronarzędzi ogrodowych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy posiadać 1 lub 2 akumulatory, 1 ładowarkę sieciową oraz szeroką gamę elektronarzędzi, która z roku na rok będzie rozwijana o kolejne coraz to ciekawsze propozycje firmy BOSCH.

Nowa generacja obudowy silnika w połączeniu z materiałem Dura Shield gwarantuje urządzeniu pełną sprawność i funkcjonalność nawet po upadku z wysokości 2 metrów na beton

Bardzo ergonomiczna część chwytowa pokryta antypoślizgowym miękkim materiałem typu Softgrip gwarantuje wysokie bezpieczeństwo pracy i dużą wygodę obsługi, zapewnia optymalny kąt pomiędzy narzędziem, a obrabianym elementem, gwarantując przy tym precyzję podczas cięcia i szlifowania

Smukły kształt obudowy o niewielkim obwodzie w części chwytowej pozwala na bardzo wygodną obsługę urządzenia jedną ręką

System łagodnego rozruchu zwiększający bezpieczeństwo pracy i ponad dwukrotnie zwiększający trwałość przekładni kątowej

System płynnej, elektronicznej regulacji obrotów w zakresie od 2.800 do 11.500 obr/min z funkcją stopniowego zwiększania obrotów umożliwiającą precyzyjne dopasowanie prędkości obrotowej do rodzaju obrabianego materiału

Wbudowany wskaźnik diodowy stanu naładowania akumulatora (3 zielone diody LED), który wskazuje aktualny stan naładowania akumulatora oraz informuje, w którym momencie należy naładować akumulator.

Dodatkowe szczeliny wentylacyjne dzięki którym kanał chłodzący doprowadzający powietrze do miejsca o najwyższej temperaturze, gwarantuje urządzeniu wysoką odporność na przeciążenia, a silnikowi długą żywotność.

Bardzo duża żywotność i idealne przeniesienie napędu za pomocą zoptymalizowanej przekładni kątowej z kołami zębatymi wykonanymi w całości z metalu.

Mała obudowa głowicy, wykonana w całości z metalu idealnie sprawdza się podczas cięć w miejscach trudno dostępnych.

Wbudowana blokada wrzeciona zapewnia szybką i łatwą wymianę tarczy przy użyciu jednego klucza.

Podwójnie uszczelnione łożyska kulkowe oraz wytrzymała przekładnia kątowa gwarantują bezawaryjną pracę i długą żywotność urządzenia.

Niski poziom hałasu dzięki specjalnej przekładni zębatej zapewnia duży komfort pracy.

System szybkiego przestawiania osłony ochronnej z kodowaniem to system montażu, demontażu i ustawiania osłony, który gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pracy, a dzięki niej odpryski z obrabianego materiału nie stanowią zagrożenia dla użytkownika.

Rękojeść dodatkowa montowana w dwóch różnych pozycjach dla osób prawo- i leworęcznych.

Głowica szlifierki wykonana z lekkiego stopu magnezowego  zapewnia komfortową pracę dzięki niewielkiemu ciężarowi (1,7 kg) oraz dużą wytrzymałość.

Blokada ponownego rozruchu to system zapobiegający samoczynnemu uruchomieniu szlifierki, np. po przerwie w dostawie prądu (rozładowaniu akumulatora). Aby pracować dalej, należy wyłączyć i ponownie włączyć szlifierkę. W związku z tym nie ma ryzyka doznania obrażeń na skutek nieprzewidzianego rozruchu urządzenia. Do tej pory system ten stosowany był w specjalistycznych narzędziach budowlanych firmy BOSCH, np. w bruzdownicach.

Osłona zabezpieczona przed obracaniem to najnowszy system montażu, demontażu i ustawiania osłony, który gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pracy. Dzięki niej odpryski materiału nie stanowią zagrożenia dla użytkownika, a w sytuacji pęknięcia tarczy osłona nie zmienia swojego położenia, tak jak to ma miejsce w szlifierkach innych producentów. Osłona samoczynnie się blokuje, jest bardzo wygodna w użyciu – regulacja i demontaż nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi.

Szybkozaciskowa nakrętka mocująca tarcze, wystarczy zablokować wrzeciono szlifierki blokadą, założyć podkładkę, na podkładkę nałożyć tarczę, przykręcić nakrętką bez użycia klucza i przesunąć pałąk znajdujący się na nakrętce w dół. Po zakończeniu pracy wystarczy zablokować wrzeciono szlifierki następnie odsunąć pałąk znajdujący się na nakrętce mocującej i energicznym ruchem odkręcić tarczę.

 • Napięcie akumulatora 18V Li-Ion PREMIUM (litowo-jonowy)
 • Pojemność akumulatora 6,0 Ah
 • Prędkość obrotowa 2.800 - 11.500 obr/min (regulowana)
 • Średnica tarczy tnącej 125 mm
 • Średnica tarczy ściernej 125 mm
 • Średnica talerza gumowego 125 mm
 • Średnica szczotki drucianej 75 mm
 • Gwint wrzeciona M14
 • Ciężar urządzenia 1,7 kg
 • Niewielki obwód - duża poręczność i wysoki komfort obsługi
 • Blokada wrzeciona do odkręcania tarczy jednym kluczem
 • System POWER FOR ALL - elastyczny system akumulatorów litowo-jonowych i ładowarek sieciowych do akumulatorów.

Dowolne narzędzie. Dowolna praca. I tylko JEDEN AKUMULATOR.

 • Szlifierkę akumulatorową firmy BOSCH
 • 1 akumulator PBA 18V 6,0Ah Li-Ion
 • Cyfrową ładowarkę AL 1830 CV
 • Rękojeść dodatkową
 • Osłonę ochronną
 • Podkładkę mocującą tarczę
 • Szybkozaciskową nakrętkę mocującą tarczę
 • Instrukcję obsługi w języku polskim
 • Kartę gwarancyjną