Akumulatorowa dmuchawa do liści ALB 36 LI BOSCH 1x4,0Ah

 • Producent: BOSCH OGRÓD
 • Kod producenta: 06008A0404
 • Dostępność: Jest w magazynie
 • szt.
 • Cena netto: 974,80 zł 1 199,00 zł

Akumulatorowa dmuchawa do liści ALB 36 LI BOSCH.


Narzędzia akumulatorowe firmy BOSCH to niezawodne i wytrzymałe narzędzia, nawet po upadku z wysokości 2 metrów na beton urządzenia te zachowują pełną sprawności i funkcjonalność. Należą do jednych z najlepszych tego typu urządzeń na rynku. Wykorzystywane są przez specjalistyczne firmy budowlane i remontowe na całym świecie. Ich innowacyjna koncepcja budowy gwarantuje maksymalną wytrzymałość i żywotność. Po raz pierwszy obudowa jest w całości oddzielona od jednostki napędowej. Tym samym obudowa nie pełni już funkcji podtrzymującej i w połączeniu z elastycznym materiałem Dura Shield stanowi perfekcyjną ochronę przed wszelkimi drganiami, udarami i uszkodzeniami. Umożliwia to efektywną, wysoce profesjonalną pracę bez przerw spowodowanych usterkami narzędzia.


Dmuchawa do liści ALB 36 LI została wyposażona w akumulator litowo-jonowy 36V typu PBA o bardzo dużej pojemności – 4,0Ah.

Akumulatory litowo-jonowe 36V / 4,0Ah seria PBA BOSCH to akumulatory nie posiadające efektu pamięci oraz efektu samorozładowania, dodatkowo są odporne na nieregularne ładowanie (doładowywanie). Nawet po długim okresie nie używania są bardzo wydajne i zapewniają pełną gotowość do pracy. W każdej chwili można je doładowywać i nie ma obawy, że zostaną uszkodzone.

Dmuchawa ALB 36 LI jest równie wydajna jak typowe sieciowe dmuchawy do liści, a przy tym bardziej poręczna, lekka i niezależna ponieważ nie posiada przewodu zasilającego. W wyposażeniu seryjnym znajduje się najnowszej generacji ładowarka sieciowa – model AL 36V-20 CV.

Ładowarka AL 36V-20 CV firmy BOSCH to najnowsza ładowarka sieciowa z mikroprocesorowym układem sterowania, wyposażona w system ReadyToGO, dzięki któremu w ciągu 60 minut ładowania akumulator uzyskuje już 80% pojemności, a w ciągu 120 minut osiąga stan pełnego naładowania - 100%

Dodatkowo dmuchawa do liści została wyposażona w najnowsze systemy przeciw przeciążeniowe – system elektronicznej ochrony ECP oraz system zarządzania energią cieplną.

System elektronicznej ochrony ECP (Electronic Cell Protection) firmy BOSCH dzięki któremu okres użytkowania akumulatora i silnika został wydłużony kilkukrotnie, chroni on akumulator i silnik przed przeciążeniem i przegrzaniem oraz zapobiega przed głębokim rozładowaniem akumulatora.

System zarządzania energią cieplną firmy BOSCH to system, który reguluje pracą urządzenia w przypadku zagrożenia przegrzaniem. Zapewnia optymalne odprowadzenie ciepła, obniża temperaturę akumulatora i w trakcie pracy chroni ogniwa przed nadmiernym nagrzaniem.

SYSTEM POWER FOR ALL

Czyli jeden akumulator i jedna ładowarka do obsługi wszystkich elektronarzędzi z oferty narzędzi amatorskich oraz ogrodowych firmy BOSCH.

Pozwala to na bardzo swobodną rozbudowę posiadanych elektronarzędzi akumulatorowych w swoim warsztacie, a w ofercie oprócz typowych elektronarzędzi akumulatorowych firma BOSCH oferuje bardzo szeroką gamę elektronarzędzi ogrodowych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy posiadać 1 lub 2 akumulatory, 1 ładowarkę sieciową oraz szeroką gamę elektronarzędzi, która z roku na rok będzie rozwijana o kolejne coraz to ciekawsze propozycje firmy BOSCH.

System Syneon Chip - jest to system który w inteligentny sposób steruje zużyciem energii tak aby zapewnić optymalną wydajność i dłuższy czas pracy. System rozpoznaje jaka moc jest potrzebna do pracy i w zależności od potrzeb steruje perfekcyjną współpracą pomiędzy akumulatorem litowo-jonowym, wydajnym silnikiem.

Bardzo lekka konstrukcja (zaledwie 1,9 kg z akumulatorem)  umożliwia obsługę narzędzia tylko jedną ręką, a praca tym urządzeniem jest łatwa i nie wymaga użycia zbyt dużej siły.

Osiowo umieszczony wentylator dużej mocy zapewnia dużą wydajność przepływu i maksymalną prędkość przepływu osiągającą prędkość 250 km/h, umożliwiając tym samym sprzątanie również dużych terenów.

Regulacja prędkości przepływu powietrza umożliwia odpowiednie dobranie prędkości powietrza do wykonywanej pracy w ogrodzie

Duży i wygodny włącznik główny pozwala na obsługę urządzenia również w rękawicach roboczych.

Rękojeść główna pokryta miękkim materiałem typu Softgrip  umożliwia pewny chwyt narzędzia (narzędzie nie wyślizguje się z rąk) oraz zmniejsza drgania przenoszone na dłonie.

 • Napięcie akumulatora 36 V (litowo-jonowy)
 • Pojemność akumulatora 4,0 Ah
 • Maksymalna prędkość przepływu 170 - 210 km/h (regulowana)
 • Czas ładowania 60 minut (80% naładowania akumulatora)
 • Czas ładowania 120 minut (100% naładowania akumulatora)
 • Ciężar urządzenia 1,9 kg
 • System PAWER FOR ALL - elastyczny system akumulatorów litowo-jonowych i ładowarek sieciowych do akumulatorów.

Dowolne narzędzie. Dowolna praca. I tylko JEDEN AKUMULATOR.

 • Akumulatorową dmuchawę do liści firmy BOSCH
 • 1 akumulator PBA 36V 4,0Ah Li-Ion
 • Cyfrową ładowarkę AL 36V-20 CV
 • Instrukcję obsługi w języku polskim
 • Kartę gwarancyjną