Szlifierka kątowa 230mm 2200W 9791 SKIL z płynnym rozruchem

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: SKIL
 • Kod producenta: AG1E9791AB
 • Dostępność: Jest w magazynie
 • szt.
 • Cena netto: 275,61 zł 339,00 zł

Szlifierka kątowa o mocy 2200W model 9791 SKIL
z obrotową rękojeścią tylną do różnych ustawień do cięcia i do szlifowania oraz z systemem łagodnego rozruchu.


Firma SKIL w 2020 roku wprowadziła na rynek polski najnowszą linię elektronarzędzi sieciowych i akumulatorowych - SKIL RED Line.

SKIL RED Line to wysokiej jakości elektronarzędzia opracowane i wyprodukowane z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Posiadają bardzo długi, bo 3 letni okres gwarancji producenta, a na elektronarzędzia akumulatorowe wyposażone w najnowszej generacji, bezszczotkowy silnik prądu stałego BRUSHLESS, producent - firma SKIL udziela aż 5 lat gwarancji.

Dodatkowo na wszystkie akumulatory litowo-jonowe RED Line firma SKIL udziela 3 letniej gwarancji.

UWAGA !!!

Gwarancja udzielana jest na podstawie dowodu zakupu i nie jest wymagana jakakolwiek rejestracja na stronie producenta.


Jedna z najnowszych szlifierek kątowych na tarczę 230 mm firmy SKIL z silnikiem o mocy 2200 W, przeznaczona do zastosowań zarówno w domu, jak również w warsztacie, czy małej firmie budowlanej.

Dzięki niewielkiemu ciężarowi – 5,2 kg oraz rozwiązaniom firmy BOSCH jest polecana do pracy pod bardzo dużym obciążeniem. Idealna do szlifowania elementów z litego metalu lub odlewów, usuwania zadziorów, wygładzania spawów o dużej powierzchni, głębokiego cięcia metalu (max. 65 mm), szczotkowania i usuwania rdzy oraz do cięcia betonu, płyt chodnikowych, kostki brukowej, itp.

Osłona z systemem CLIC umożliwia łatwe i beznarzędziowe ustawienie osłony, zapewniając ochronę przed pyłem i iskrami, a wbudowany w boczną rękojeść innowacyjny, antywibracyjny system VRS+ frmy SKIL w znacznym stopniu redukuje wszelkie drgania powstałe podczas pracy urządzeniem. System ten jest znacznie skuteczniejszy od tradycyjnych, dostępnych na rynku rozwiązaniach.

Bardzo wydajny silnik o mocy 2.200W i dużej prędkości obrotowej 6.600 obr/min zapewniający szybkie szlifowanie elementów z litego metalu lub odlewów, usuwanie zadziorów, wygładzanie spawów, cięcia metalu, szczotkowania i usuwania rdzy oraz cięcia betonu, kamienia, cegły i płytek ceramicznych.

Obrotowa rękojeść tylna zwiększa komfort obsługi oraz zapewnia  wysokie bezpieczeństwo pracy – rękojeść ustawiana jest w 3 pozycjach co 90°, dzięki czemu możemy ją dopasować do konkretnych warunków pracy (cięcie z lewej strony, cięcie z prawej strony, czy szlifowanie).

System łagodnego rozruchu SOFT START firmy SKIL zwiększający bezpieczeństwo pracy (szlifierka bardzo płynnie uzyskuje maksymalną prędkość obrotową – nie ma szarpnięć w chwili startu) i ponad dwukrotnie zwiększa trwałość przekładni kątowej oraz umożliwia użytkowanie szlifierki w instalacjach elektrycznych zabezpieczanych bezpiecznikiem 16A (np. w domach jednorodzinnych, czy mieszkaniach).

Rękojeść tylna pokryta miękkim materiałem typu Softgrip obniżającym poziom drgań przenoszonych na dłonie oraz poprawiającym chwyt urządzenia (szlifierka nie wyślizguje się z rąk, nawet przy pracy w rękawicach roboczych).

Metalowa obudowa przekładni zębatej zapewnia wysoką wytrzymałość i wydajność w trudnych warunkach pracy (wysoka odporność na duże zapylenie pyłem metalicznym lub betonowym).

Bardzo bezpieczny włącznik główny chroni przed przypadkowym włączeniem w trakcie przenoszenia urządzenia.

Osłona ochronna z systemem CLIC zapewnia ochronę użytkownika przed iskrami i odpryskami metalu, a system CLIC pozwala na łatwe i szybkie ustawienie osłony w ciągu kilku sekund bez używania dodatkowych narzędzi (wkrętaków, kluczy, itp.).

Łatwa wymiana szczotek węglowych dzięki specjalnym pokrywom w obudowie silnika, wymiana odbywa się bez konieczności demontowania całego narzędzia

Trwałe i precyzyjne wykonanie przekładni zębatej zapewnia wysoką trwałość urządzenia

Niski poziom hałasu oraz niewielki ciężar zapewnia wygodną obsługę

Blokada wrzeciona zapewnia szybką i łatwą wymianę tarczy przy użyciu jednego klucza

Duża i wygodna rękojeść dodatkowa montowana w trzech pozycjach dla praworęcznej i leworęcznej osoby gwarantuje pewny i komfortowy chwyt narzędzia w każdej sytuacji.

Wbudowany w rękojeść dodatkową antywibracyjny system redukcji drgań VRS+ to innowacyjne rozwiązanie opracowane przez inżynierów firmy SKIL, którzy zamontowali w rękojeści specjalną przeciwwagę poruszającą się we wszystkich kierunkach, ten dynamiczny element absorbujący znacząco pochłania i redukuje poziom drgań powstałych w trakcie pracy urządzenia, system ten jest znacznie skuteczniejszy od tradycyjnych, dostępnych na rynku rozwiązaniach.

Samo wyłączające się szczotki węglowe zabezpieczają silnik przed uszkodzeniem.

Specjalne łożyska kulkowe dwustronnie uszczelniane przedłużają żywotność szlifierki.

Specjalny system chłodzenia pozwala na długotrwałą pracę urządzenia bez konieczności stosowania przestojów w celu schłodzenia silnika.

Blokada wrzeciona zapewnia szybką i łatwą wymianę tarczy przy użyciu jednego klucza.

Duża i wygodna rękojeść dodatkowa montowana w trzech pozycjach dla praworęcznej i leworęcznej osoby gwarantuje pewny i komfortowy chwyt narzędzia w każdej sytuacji.

Wbudowany w rękojeść dodatkową antywibracyjny system redukcji drgań VRS+ to innowacyjne rozwiązanie opracowane przez inżynierów firmy SKIL, którzy zamontowali w rękojeści specjalną przeciwwagę poruszającą się we wszystkich kierunkach, ten dynamiczny element absorbujący znacząco pochłania i redukuje poziom drgań powstałych w trakcie pracy urządzenia, system ten jest znacznie skuteczniejszy od tradycyjnych, dostępnych na rynku rozwiązaniach.

Samo wyłączające się szczotki węglowe zabezpieczają silnik przed uszkodzeniem

Specjalne łożyska kulkowe dwustronnie uszczelniane przedłużają żywotność szlifierki

Specjalny system chłodzenia pozwala na długotrwałą pracę urządzenia bez konieczności stosowania przestojów w celu schłodzenia silnika

Kabel zasilający o długości 3m w grubej izolacji gumowej odpornej na uszkodzenia zwłaszcza podczas pracy w warunkach budowlanych.

 • Moc silnika: 2.200 W
 • Średnica tarczy tnącej: 230 mm
 • Średnica tarczy ściernej: 230 mm
 • Średnica talerza gumowego: 230 mm
 • Średnica szczotki drucianej: 110 mm
 • Prędkość obrotowa: 6.500 obr/min
 • Gwint wrzeciona: M14
 • Ciężar urządzenia: 5,2 kg
 • Ogranicznik prądu rozruchowego – łagodny rozruch urządzenia
 • Blokada wrzeciona do odkręcania tarczy jednym kluczem
 • Obrotowa rękojeść tylna – różne ustawienie rękojeści do cięcia i do szlifowania
 • Szlifierkę kątową 9791 SKIL
 • Rękojeść dodatkową z systemem antywibracyjnym VRS+
 • Osłonę ochronną z systemem CLIC
 • Podkładkę mocującą tarczę
 • Nakrętkę mocującą tarczę
 • Klucz widełkowy
 • Instrukcję obsługi w języku polskim