Laser krzyżowy GLL 3-80 C BOSCH + walizka

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: BOSCH NIEBIESKI
  • Kod producenta: 0601063RW0
  • Dostępność: Jest w magazynie
    Czas realizacji: Od 24 do 48 godzin
  • szt.
  • Cena netto: 1 218,70 zł 1 499,00 zł

Samopoziomujący laser 3-płaszczyznowy GLL 3-80 C BOSCH Professional zasilany 4 bateriami R6 (lub akumulatorem litowo-jonowym 12V - opcjonalnie) z wbudowanym modułem Bluetooth.


Wbudowany moduł Bluetooth oraz zdalne sterowanie laserem za pomocą aplikacji LEVELLING REMOTE APP - laser GLL 3-80 C jest wyposażony w moduł Bluetooth, który dzięki technologii łączności radiowej umożliwia zdalne sterowanie za pomocą smartfona wyposażonego w interfejs Bluetooth. Aby skorzystać z tej funkcji, konieczna jest aplikacja „Levelling Remote App”, w zależności od urządzenia mobilnego, należy ją pobrać z odpowiedniego sklepu z aplikacjami (Apple App Store, Google Play Store). Aplikacja pozwala na:
- wybór wyświetlanej wiązki laserowej
- ustawienie intensywności świecenia wiązki lasera
- włączenie i wyłączenie pracy z odbiornikiem
- kalibrowanie urządzenia

Precyzyjnie wyznaczone linie poziome, pionowe, krzyżowe i pod skosem - 
laser krzyżowy GLL 3-80 C firmy BOSCH przeznaczony jest do szybkiego, łatwego i co najważniejsze, bardzo precyzyjnego wyznaczania płaszczyzn i linii poziomych, pionowych, krzyżowych (prostopadłych) oraz pod skosem.

Duży zasięg roboczy, duża dokładność oraz szybkość pracy - dzięki zastosowaniu nowej generacji przetwornika laserowego wiązka lasera widoczna jest w odległości nawet 20 metrów, a przy zastosowaniu odbiornika LR 6 lub LR 7 firmy BOSCH zasięg pracy wzrasta do 120 metrów. Szybki system autoniwelacji (automatyczne poziomowanie) pozwala na wytyczenie płaszczyzn i linii w zaledwie 4 sekundy z bardzo dużą dokładnością – 0,2 mm/m, czyli przy 10 metrach błąd nie przekroczy wartości 2 mm. 

Tryb pulsacyjny umożliwiający współpracę z odbiornikiem (detektorem) LR 6 lub LR 7 firmy BOSCH – ponad 4-krotnie zwiększony zasięg roboczy -pozwala na współpracę lasera z odbiornikiem LR 6 lub LR 7 firmy BOSCH, dzięki temu laser można wykorzystać przy bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych (jasne pomieszczenie, czy bezpośrednie działanie promieni słonecznych na wiązkę laserową, np. na zewnątrz budynku). Dodatkowo współpraca z odbiornikiem pozwala na zwiększenie zasięgu pracy lasera aż do 80 metrów !!!

Łatwa i instynktowna obsługa - za pomocą tylko dwóch przycisków powoduje, że laser może obsługiwać praktycznie każda osoba. Z pracami, które trzeba było dotąd wykonywać za pomocą konwencjonalnej poziomnicy, ciężarka i linki można teraz wykonać za pomocą jednego urządzenia. Precyzyjne, poziome i pionowe płaszczyzny i linie lasera mogą być rzutowane z podłogi na ściany lub na sufit, razem lub oddzielnie, dzięki czemu użytkownik może wykonać wiele prac związanych z wyrównywaniem.

Funkcja blokowania wahadła - jeśli użytkownik potrzebuje wyświetlić linie ukośne, na przykład przy malowaniu ściany przy schodach dwoma kolorami, to korzystając z funkcji blokady wahadła może ręcznie ustawić żądany kąt. Ten tryb pracy sygnalizuje powoli migające światło lasera.

Duży kąt wyświetlania 3 wiązek laserowych = 360° - laser GLL 3-80 C posiada bardzo duży kąt wyświetlania 3 wiązek laserowych, który wynosi 360 stopni w poziomie (oś x) i 360 stopni w pionie (oś y i oś z), dzięki czemu bez trudu możemy rzutować linie z podłogi na sufit.

Odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia - laser GLL 3-80 C został wyposażony w trwałą i bardzo odporną na uszkodzenia obudowę, która praktycznie w całości została pokryta miękkim materiałem typu Softgrip, dzięki czemu laser jest odporny na kurz i bryzgającą wodę oraz na trudne warunki panujące na budowie, a dzięki blokadzie wahadła laser jest dobrze zabezpieczony przed wstrząsami w trakcie transportu.

Wbudowany trójkolorowy wskaźnik stanu naładowania akumulatora lub baterii - laser GLL 3-80 C posiada wbudowany trójkolorowy wskaźnik stanu naładowania akumulatora lub baterii informujący użytkownika, w którym momencie należy podłączyć akumulator do ładowarki, czy wymienić pakiet baterii na nowe.
- Światło ciągłe zielone - stan naładowania od 75 do 100 %
- Światło ciągłe żółte - stan naładowania od 35 do 75 %
- Światło ciągłe czerwone - stan naładowania od 10 do 35 %
- Brak światła - akumulator jest uszkodzony lub wyładowane baterie
Gdy stan naładowania akumulatora lub baterii zaczyna zbliżać się do minimum, jasność linii laserowych będzie stopniowo zmniejszana, tak aby użytkownik miał czas na dokończenie wykonywanych pomiarów.

Walizka z tworzywa sztucznego - gwarantuje łatwy i bezpieczny transport oraz ułatwia przechowywanie narzędzia, jest odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, dodatkowo walizka posiada specjalnie wyprofilowane miejsca na osprzęt dodatkowy, dzięki czemu żaden z elementów wyposażenia nie przemieszcza się w trakcie transportu.


Na wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii niebieskiej firmy BOSCH,
przy rejestracji pod adresem www.bosch-pt.com/warranty
w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.

Sposób wyświetlania wiązki lasera: 3 płaszczyzny = 3 linie 360° (x,y,z)
Sposób niwelacji: automat. samopoziomowanie (zasada wahadła)
Dokładność niwelacji: 0,2 mm/m
Zakres samoczynnej niwelacji: +/- 4°
Czas samoczynnej niwelacji: do 4 sekund
Typ lasera: 635 nm, < 1mW
Kąt wyświetlania linii: linia x = 360° / linia y = 360° / linia z = 360°
Zasięg pracy bez odbiornika: 30 m
Zasięg pracy z odbiornikiem: 120 m
Temperatura pracy: -10°C do +40°C
Złącze do statywu: bezpośrednie 1/4” i 5/8”
Zasilanie: 4 x baterie 1,5 V LR6 (AA), akumulator 10,8V/12V BOSCH (opcjonalnie)
Czas pracy na 1 pakiecie baterii: od 6 do 18 godzin (zależy od ilości wyświetlanych linii)
Czas pracy na akumulatorze: od 8 do 24 godzin (zależy od ilości wyświetlanych linii)
Ciężar urządzenia: 0,86 kg (z bateriami) / 0,92 kg (z akumulatorem)
Wymiary urządzenia: 162 mm x 148 mm x 84 mm

- laser krzyżowy
- pokrowiec ochronny
- walizka 
- 4 baterie 1,5V LR6 (AA)
- adapter do baterii
- laserowa tarcza celownicza
- instrukcja w języku polskim
- karta gwarancyjna 
- Dokument zakupu (FAKTURA VAT), bez którego gwarancja jest nieważna !!!