Laser GRL 500 HV BOSCH + walizka + LR 50 + łata + statyw

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: BOSCH NIEBIESKI
  • Kod producenta: 06159940EF
  • Dostępność: Jest w magazynie
    Czas realizacji: Od 24 do 48 godzin
  • szt.
  • Cena netto: 3 251,22 zł 3 999,00 zł

Opis


Profesjonalny laser rotacyjny GRL 500 HV BOSCH do wyznaczania płaszczyzny w poziomie i pionie w zestawie z walizką, odbiornikiem, łatą oraz statywem

Nowy, profesjonalny laser rotacyjny GRL 500 HV Professional wraz z odbiornikiem LR 50 Professional są przeznaczone do szybkiego, łatwego i precyzyjnego poziomowania płaszczyzny o średnicy do 500 m. Laser rotacyjny GRL 500 HV + LR 50 jest idealnym narzędziem do profesjonalnego wyznaczania płaszczyzny w linii poziomej z dokładnością do ± 0,05 mm na metr. Załączony do urządzenia odbiornik LR 50 służy również jako pilot do sterowania laserem. Takie rozwiązanie umożliwia użytkowanie narzędzia tylko w jedną osobę. Co więcej, pilot i odbiornik w jednym sprawia, że ​​nowy laser obrotowy Bosch jako pierwszy na rynku zapewnia skuteczną ochronę przed kradzieżą.


Charakterystyka produktu


Precyzyjnie wyznaczone linie poziome. Laser rotacyjny GRL 500 HV firmy BOSCH przeznaczony jest do szybkiego, łatwego i co najważniejsze, bardzo precyzyjnego wyznaczania linii poziomych i pionowych o średnicy do 500 m (przy współpracy z odbiornikiem LR 50).

Duży zasięg roboczy, duża dokładność oraz szybkość pracy. Dzięki zastosowaniu nowej generacji przetwornika laserowego wiązka lasera widoczna jest w odległości nawet 20 metrów, a przy zastosowaniu odbiornika LR 50 firmy BOSCH zasięg promienia wzrasta do 250 metrów ( średnica 500 m ). Szybki system autoniwelacji (automatyczne poziomowanie) pozwala na wytyczenie płaszczyzn w zaledwie 15 sekundy z bardzo dużą dokładnością – 0,05 mm/m, czyli przy 100 metrach błąd nie przekroczy wartości 5 mm

Tryb pulsacyjny umożliwiający współpracę z odbiornikiem (detektorem) LR 50 Professional firmy BOSCH – ponad 25-krotnie zwiększony zasięg roboczy. Tryb pulsacyjny w laserze GRL 500 HV pozwalana na współpracę lasera z odbiornikiem LR 50 firmy BOSCH, dzięki temu laser można wykorzystać przy bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych (jasne pomieszczenie, czy bezpośrednie działanie promieni słonecznych na wiązkę laserową, np. na zewnątrz budynku). Dodatkowo współpraca z odbiornikiem pozwala na zwiększenie zasięgu pracy lasera aż do 500 metrów !!!

Łatwa, instynktowna obsługa.
Łatwa obsługa za pomocą tylko intuicyjnych przycisków powoduje, że laser może obsługiwać praktycznie każda osoba. Z pracami, które trzeba było dotąd wykonywać za pomocą konwencjonalnej poziomnicy, ciężarka i linki można teraz wykonać za pomocą jednego urządzenia. Precyzyjne, poziome i pionowe płaszczyzny mogą być rzutowane z podłogi na ściany lub na sufit, dzięki czemu użytkownik może wykonać wiele prac związanych z wyrównywaniem.


Duży kąt wyświetlania wiązki laserowej (360 stopni ). Laser rotacyjny GRL 500 HV posiada bardzo duży kąt wyświetlania wiązki laserowej, który wynosi 360 stopni w poziomie i 360 stopni w pionie, dzięki czemu bez trudu możemy rzutować linie np. z podłogi na sufit.

System antywstrząsowy AntiDrift System (ADS). Urządzenie dodatkowo zostało wyposażone w system antywstrząsowy (ADS), który pomaga uniknąć błędów podczas niwelacji. Jest on aktywowany

Funkcja przypominania o konieczności kalibracji.

Stan czuwania. Gdy narzędzie przechodzi w stan czuwania, wszystkie ustawienia są zapamiętywane, a ochrona przed kradzieżą oraz system Anti-Drift nie przerywają działania.


Funkcja nachylenia. Wartości nachylenia można wprowadzać precyzyjnie i bezpośrednio przez klawiaturę LR 50 Professional.

Funkcja Line Control. Prostopadłą linię można ustawić w trybie pracy pionowej zgodnie z zapotrzebowaniem za pomocą przycisków opatrzonych strzałkami.

Funkcja kontroli wysokości. Cyfrowy odczyt wiązki lasera z podaniem odchyłki w mm lub calach.

Przycisk Centre Line. Ustawia wiązkę lasera automatycznie, kierując się środkiem odbiornika i ustala wartość nachylenia.

Ładowanie symultaniczne. Akumulatory litowo-jonowe obydwu urządzeń można naładować równocześnie, w bardzo krótkim czasie.

Odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Laser GRL 500 HV został wyposażony w trwałą i bardzo odporną na uszkodzenia obudowę, która praktycznie w całości została pokryta miękkim materiałem typu Softgrip, dzięki czemu laser jest odporny na kurz i bryzgającą wodę oraz na trudne warunki panujące na budowie.

Szeroki asortyment osprzętu dodatkowego w zestawie z laserem:
- Pilot / odbiornik laserowy LR 50 BOSCH - służy do szybkiego i bardzo dokładnego lokalizowania wiązki laserowej emitowanej przez laser rotacyjny GRL 500 H/HV firmy BOSCH. Przy współpracy z laserem zwiększa zasięg pracy lasera z 20 do 50 metrów, przeznaczony jest do pracy na zewnątrz budynku, również wtedy gdy panuje duże nasłonecznienie, czyli do pracy w warunkach, w których oko ludzkie nie jest w stanie zobaczyć wiązki laserowej. Dodatkowo urządzenie spełnia funkcję pilota, dzięki któremu można z powodzeniem sterować laserem (obsługa urządzenia w jedną osobę).
- Statyw budowlany BT 170 HD BOSCH - statyw przeznaczony jest do montażu wszelkich narzędzi pomiarowych firmy BOSCH posiadających gwint montażowy 5/8". Statyw wykonany jest z aluminiowych profili, dzięki czemu jest bardzo lekki (waży ok. 5,5 kg), a przy tym stabilny, trwały i łatwy w transporcie. Posiada trzy rozsuwane nogi z możliwością regulacji wysokości w zakresie od 107 do 165 cm.
 Łata miernicza GR 240 BOSCH - przeznaczona jest do pomiaru różnic wysokości z wykorzystaniem szerokiej gamy laserów budowlanych firmy BOSCH, jak również laserów innych producentów. Łata posiada milimetrową podziałkę mierniczą oraz skalę z kodowaniem barwnym z ustalonym punktem zerowym pomiędzy obszarem czerwonym i białym (z przodu łaty). Dzięki 2 rozsuwanym sekcjom posiada możliwość regulacji długości roboczej do 249 cm, a wbudowana libella pudełkowa i amortyzowana podpórka pozwala na dokładne ustawienie, rozsuwanie i kontrolowanie położenia łaty w pozycji pionowej. Dzięki niewielkiej długości transportowej wynoszącej 136 cm łata jest łatwa i wygodna w transporcie, a wbudowany specjalny adapter do montażu uchwytu wraz z odbiornikiem wysokiej mocy (np. LR 1 BOSCH, LR 2 BOSCH lub LR 50 BOSCH) pozwala na wykorzystanie łaty przy pomiarach na dużą odległość (do 500 metrów – odległość zależna jest od modelu lasera).

- Uchwyt do mocowania odbiornika LR 50 BOSCH na łacie - uchwyt pozwala na szybkie zamocowanie odbiornika na łacie GR 240 firmy BOSCH, posiada duże i wygodne w obsłudze pokrętło dzięki któremu można w łatwy sposób regulować wysokość położenia odbiornika na łacie.
- Futerał ochronny do LR 50 - wykonany z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału, pozwala na bezpieczny transport i przechowywanie urządzenia.
- Okulary poprawiające widoczność linii lasera - zabarwione szkła wzmacniają widoczność linii laserowych lub punktu laserowego podczas pomiaru w miejscach bardzo jasno oświetlonych.
- Szybka ładowarka - umożliwia ładowanie akumulatorów litowo-jonowych obydwu urządzeń równocześnie, w bardzo krótkim czasie (ok. 3 godzin).
- Walizka z tworzywa sztucznego - gwarantuje łatwy i bezpieczny transport oraz ułatwia przechowywanie narzędzia, jest odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, dodatkowo walizka posiada specjalnie wyprofilowane miejsca na osprzęt dodatkowy, dzięki czemu żaden z elementów wyposażenia nie przemieszcza się w trakcie transportu.


Parametry techniczne


Liczba wiązek laserowych i sposób wyświetlania: 1 linia 360°
Sposób niwelacji: automatyczne samopoziomowanie
Dokładność niwelacji: +/- 0,05 mm/m (w poziomie) 
Zakres samoczynnej niwelacji: +/- 8,5°
Czas niwelacji: 15 sekund
Typ lasera: 635 nm, <1mW
Kąt wyświetlania linii: linia pozioma 360° 
Prędkość obrotowa: 600 obr./min.
Zasięg pracy: 20 m
Zasięg pracy: max. 500 m z odbiornikiem LR 50 
Temperatura pracy: -10°C do +50°C
Złącze do statywu: bezpośrednie 5/8”
Czas pracy: do 25 godzin
Ciężar urządzenia: 2,3 kg (z bateriami)
Wymiary urządzenia: 234 mm x 217 mm x 194 mm


Dostawa zawiera


- Laser rotacyjny
- Pilot / odbiornik LR 50
- Uchwyt do LR 50
- Statyw budowlany BT 170 HD

- Łatę mierniczą GR 240
- Futerał ochronny do LR 50
- Okulary do pracy z laserem
- Szybką ładowarkę
- Walizkę transportową
- Instrukcję obsługi w języku polskim
- Kartę gwarancyjną z kodem
- FAKTURĘ VAT (e-Faktura)


3 LATA GWARANCJI !!!


Na wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii niebieskiej firmy BOSCH,
przy rejestracji pod adresem www.bosch-pt.com/warranty
w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.